Wbrew doniesieniom medialnym, Warszawa nie jest jeszcze gotowa do wydawania naklejek EE dla samochodów elektrycznych. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że problem może uda się rozwiązać do końca lipca 2018, a wszystko będzie wiadomo w sierpniu, najpóźniej na początku września 2018 roku – czyli tak, jak sygnalizowaliśmy około 3 tygodnie temu.

Aktualizacja z 1.08.2018

Na grupie Kierowcy samochodów elektrycznych pojawiła się krzepiąca informacja. Jeden z internautów otrzymał telefon od urzędu dzielnicy Warszawa Ursynów, że nalepki EE są już dostępne. Warto zatem odpytać swój lokalny urząd dzielnicy.

Poniżej znajduje się pierwotna wersja tekstu:

Mimo to już dziś można złożyć wniosek o wydanie nalepki EE dla samochodu elektrycznego korzystając z załączonego poniżej wniosku. UWAGA. Przygotowany przez nas wniosek jest ogólnopolski, dlatego można go użyć również w innych miastach. Należy jednak pamiętać, że Wrocław i Poznań mają już swoje druki.

> Samochody będą zużywały 13-26 procent produkowanej elektryczności w 2050 roku

Jak zdobyć naklejkę EE w Warszawie

  1. Miasto nie jest jeszcze gotowe do wydawania nalepek, dlatego należy pobrać i wypełnić wniosek przygotowany przez www.elektrowoz.pl (ściągnij: Wniosek o wydanie nalepki EE – H – LNG – CNG).
  2. Wniosek należy złożyć w Wydziałach Obsługi Mieszkańców, w części poświęconej rejestracjom pojazdów – numer konkretnego okienka należy potwierdzić w informacji.
  3. Na wniosku należy pozostawić dane kontaktowe, żeby urząd mógł się z nami skontaktować, gdy nalepki będą dostępne.
  4. Oprócz wniosku konieczne może się okazać podpisanie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Ile kosztuje naklejka EE?

W Warszawie ta informacja nie jest jeszcze znana.

> Tesla Model S z największym przebiegiem? Oto 90D, która przejechała prawie 650 tysięcy kilometrów

Kto jest uprawniony do odebrania naklejki EE?

Naklejkę EE otrzymają właściciele samochodów elektrycznych, którzy w dowodzie rejestracyjnym (pole P.3) posiadają oznaczenie EE.

A co, jeśli samochód jeszcze nie jest na mnie przerejestrowany?

Jeśli kupiłeś auto i jeszcze nie zdążyłeś go na siebie przerejestrować, wtedy wystarczy zabrać ze sobą te same dokumenty, które zabierasz do wydziału komunikacji w celu przerejestrowania samochodu na siebie, tj. umowę kupna/fakturę, dowód osobisty, stary dowód rejestracyjny.

Czy można odebrać też naklejki LNG / CNG?

Zgodnie ze stanem na 18.07.2018 w żadnym warszawskim urzędzie nie są dostępne żadne nalepki.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 13 głosów Średnia: 4.4]