Amerykańscy producenci nieszczególnie chętnie dzielą się z klientami wiedzą o tym, jak mogliby oni naprawiać kupowane przez siebie produkty. Dotyczy to zarówno Apple, jak i Tesli. Jednak firma Elona Muska właśnie wykonała pierwszy krok w stronę większej otwartości – w witrynie teslamotors.com pojawił się katalog części Tesla Model S, 3, X i Tesla Roadster 1. generacji.

Katalog / numery części do samochodów Tesla

Katalog dostępny jest na stronie epc.teslamotors.com. Zawiera sporą liczbę części, chociaż nie wszystkie posiadają wizualizacje – na przykład przy falowniku (ang. inverter) Modelu 3 istnieje tylko zaślepka z napisem „TESLA” i sugestia, by kontaktować się z producentem. Inne opisane są dość szczegółowo, wliczając w to rozmiary i liczbę elementów albo wizualizację całości:

Schemat okablowania Tesla Model S z wyłączeniem kabli wysokiego napięcia. Łączna długość wszystkich przewodów w samochodzie to około 3 kilometry (c) Tesla

Aby uzyskać dostęp do katalogu, nie trzeba się rejestrować. Wystarczy kliknąć przycisk General Public na wspomnianej stronie. Dotychczas katalog części Tesli był dostępny wyłącznie dla mieszkańców stanu Massachusetts, a i to dopiero po uprzedniej rejestracji.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [październik 2018]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]