Amerykańska i europejska wersja Tesli mają różne gniazda ładowania. Ułatwia to życie właścicielom europejskich Tesli, ale mocno utrudnia korzystanie z importowanej Tesli w Polsce.

Amerykańskie i europejskie gniazdo ładowania w Tesli

W Stanach Zjednoczonych samochody Tesla wyposażone są we wtyk i gniazdo ładowania, które nie przypomina tych popularnych w Europie:

Do samochodów dołączany jest jednak adapter, który umożliwia podpięcie się do publicznych punktów ładowania SAE J1772 (Type 1):

Tesla w Europie

Sprzedawane w Europie modele Tesli mają zupełnie inne gniazdo ładowania, dlatego importowana ze Stanów Zjednoczonych Tesla nie może być naładowana w europejskich Superchargerach. Jest to gniazdo Type 2 (popularna nazwa: Mennekes), które w 2013 roku zostało wybrane przez Komisję Europejską jako oficjalnie obowiązujące na terenie Unii Europejskiej:

Skąd różnice? W Stanach Zjednoczonych Tesla prawdopodobnie chciała mieć wszystkie prawa do swoich wtyków. Z kolei w Europie samochód został dostosowany do obowiązujących wytycznych i prawa, by ułatwić właścicielom Tesli ładowanie w innych stacjach.

> ŚMIERĆ w Tesli. Rodzina: to nie samochód zabił naszego syna [AKTUALIZACJA]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 27 głosów Średnia: 4.4]