W Holandii i Szwecji popularne stały się kradzieże aut Tesla na przechwytywanie sygnału z kluczyka. Tesla znalazła jednak rozwiązanie problemu.

Jak zabezpieczyć się przed przechwyceniem sygnału?

Najprościej mówiąc: w normalnym życiu nie za bardzo się da. Dlatego każde auto z bezkluczykowym dostępem narażone jest na kradzież przez przechwycenie oryginalnego sygnału. Tesla jednak nie zostawia właścicieli samych sobie. W ciągu miesiąca od kilku dotkliwych kradzieży Tesla Model S w Holandii i Szwecji, przygotowano aktualizację oprogramowania 2017.28.4 cf44833, która pozwala na wyłączenie bezkluczykowego otwierania.

> TESLA. Co się stanie, gdy kierowca odepnie pas podczas szybkiej jazdy?

To nie wszystko. Nowa opcja Passive Entry ustawiona na OFF sprawia, że samochód można otworzyć wyłącznie wciskając (old-schoolowo) przycisk na kluczyku.

Passive Entry ustawione na ON umożliwia automatyczne otwieranie samochodu po jego wykryciu w pobliżu – ale pozwala też na kradzież auta metodą „na walizkę”. Dlatego lepiej zmienić tę opcję na OFF

Oczywiście nadal może być aktywna opcja Walk-Away Door Lock, która zamyka samochód, gdy jego właściciel się od niego oddali [bez naciskania czegokolwiek].

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]