Tesla udostępnia właścicielom samochodów oprogramowanie 2019.28.2. Pojawiło się w nim kilka zmian, które należą do kategorii Rozrywka, ale jest też modyfikacja, o którą właściciele prosili od lat: możliwość przypisania ustawień samochodu do kluczyka (=kierowcy).

Oprogramowanie 2019.28.2 do Tesli: rozrywka plus funkcje użyteczne

Do najnowszej wersji oprogramowania trafiła gra Szachy. Zdążył się już z nią zmierzyć 27-letni arcymistrz szachowy, Fabiano Caruana, który obecnie zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu Top100 Międzynarodowej Federacji Szachowej. Człowiek opisał Teslę jako solidnego przeciwnika, który „nie robi błędów i gra całkiem imponująco”. Caruana wygrał mecz.

Warto zwrócić uwagę, że szachy, które zaimplementowano w Tesli, zaprojektowano w taki sposób, by były identyczne jak szachy w Odysei Kosmicznej 2001. Wtedy komputer HAL 9000 ograł Franka Poole’a:

Ale dość tematów rozrywkowych. Otóż w Tesla firmware 2019.28.2 pojawiła się możliwość personalizowania ustawień samochodu w zależności od tego, kto go otwiera. Każdy kluczyk czy telefon mogą mieć przypisaną konkretną konfigurację siedzenia oraz kierownicy – bez konieczności ciągłego ich przestawiania, jeśli autem jeździ więcej niż jedna osoba.

Tesla firmware 2019.28.2 – Release Notes (c) VIncent13031925 / Twitter

Jedną ze zmian, która zrobiła największe wrażenie na właścicielach innych samochodów, jest poprawka trybu Dog Mode. Otóż jeden z użytkowników zauważył, że tryb chłodzenia kabiny dla psa (tym właśnie jest Dog Mode) działa tylko przy bardzo konkretnym ustawieniu klimatyzacji. W innych wypadkach klimatyzacja się wyłącza, więc pupil narażony jest na działanie wysokich temperatur.

Elon Musk zareagował na to zgłoszenie na Twitterze w ciągu zaledwie 1 minuty (!), a poprawka była gotowa w przeciągu dnia – i od razu trafiła do najnowszej wersji oprogramowania.

> Volkswagen: Koszty produkcji grają kluczową rolę przy rozwoju rynku elektryków. Będzie taniej

Ostatnią wymienioną modyfikacją jest inteligentna regulacja głośności dźwięku: Tesla z firmware 2019.28.2 będzie przyciszać muzykę, gdy otwarte zostaną któreś z drzwi. Dzięki temu komunikacja z pasażerem ma być ułatwiona.

Szerszy opis zmian znajduje się w filmie Tesla Model 3 2019.28.2 Firmware Update (ale nie ma tam informacji o szachach z Odysei Kosmicznej 😉 ):

Aktualizacja 2019/08/09

Jeden z naszych Czytelników jeżdżący Teslą Model S 85 (2013) wyjawił, że mimo aktualizacji nie otrzymał opcji kluczyków z profilami. Inny dodał, że wyciszanie było już rok temu – ale pojawiło się dopiero teraz (źródło):

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]