15 stycznia 2020 roku w Senacie miało się odbyć głosowanie nad zmianą ustawy o podatku dochodowym, która pozwoliłaby na start naboru wniosków o dopłaty do aut elektrycznych. Niestety, nie udało się dojść do tego punktu obrad ani w środę, ani w czwartek 16.01. Obrady zostaną wznowione w piątek, 17 stycznia, o 9.30.

Posiedzenie Senatu a dopłaty do samochodów elektrycznych

Na trzecie posiedzenie Senatu, które odbędzie się w dniach 15-17 stycznia 2020, zaplanowano takie punkty obrad:

  1. Ustawa o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw.
  2. Ustawa o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.
  3. Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

„Nasz” jest punkt trzeci: ustawa zmieniająca ustawę o podatku dochodowym, dzięki której możliwe będzie niepłacenie podatku od uzyskanych dopłat do samochodów elektrycznych.

> ZGIERZ. Tesla prowadzi uzgodnienia w sprawie stacji ładowania [nieoficjalne]. RADOM już działa [aktualizacja]

Niestety, przed „naszą” ustawę doszedł zatem punkt drugi, Krajowa Rada Sądownictwa. Obydwa tematy wzbudzają wielkie emocje i są mocno dyskutowane. W momencie, gdy piszemy te słowa (godz. 17.41) nadal trwają prace nad pierwszym punktem obrad (źródło). Szanse, że dziś dojdzie do głosowania nad punktem trzecim są niewielkie.

Temat będziemy śledzić. Transmisję z posiedzenia można oglądać na żywo na stronie Senatu TUTAJ.

> Biuro legislacyjne Senatu widzi problem w dopłatach do aut elektrycznych, ale Komisja zaleca przyjęcie ustawy

Aktualizacja 2020/01/15, godz. 21.36: prace nad punktem pierwszym przerwano. Złamano zaplanowaną kolejność, zajęto się punktem 6 (Ustawa o zmianie ustawy o odpadach), od punktu 8 (stan polskiego hutnictwa, ArcelorMittal) rozpoczną się obrady 16 stycznia. Również 16 stycznia jest szansa na zajęcie się „naszą” ustawą.

Aktualizacja 2020/01/16, godz. 14.23: wnioski komisji zostały przedstawione Senatowi, głosowanie nad ustawą ma się odbyć pod koniec posiedzenia Senatu, czyli gdzieś między godziną 18 a 19. Nie odbyło się.

Aktualizacja 2020/01/17, godz. 9.39: blok głosowań ma się odbyć dziś pod koniec dnia, wtedy jest szansa na przegłosowanie „naszej” ustawy. Wolą senatorów jest, by zakończyć obrady nie później niż o godzinie 22.00.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 1]