Fanpage Elektromobilność Na Co Dzień opublikował zestawienie poboru mocy przez ogrzewanie w elektrycznym Renault Zoe. Okazuje się, że niska temperatura na zewnątrz powoduje wzrost zużycia energii o 2 do 10 procent. Ale w pewnych warunkach może być to nawet 50 procent!

Ogrzewanie w samochodzie elektrycznym – jakie jest zużycie energii?

Pierwsza konkluzja użytkownika jest taka bardzo wiele zależy od trybu jazdy. Jeśli ktoś wybiera się na krótką przejażdżkę po mieście, ogrzewanie kabiny może spowodować wzrost zużycia energii nawet o 50 procent (!) w stosunku do identycznej przejażdżki latem. Czyli skrócić zasięg samochodu o jedną trzecią.

> Samochód elektryczny a ZIMA. Jak się jeździ Leafem na Islandii? [FORUM]

A jak wygląda zużycie energii przy dłuższych podróżach zimą? Podczas długiej podróży największe zużycie energii pojawiło się na początku, gdy samochód musiał się ogrzać od -2 do 22 stopni Celsjusza. Wtedy ogrzewanie pobrało dodatkowe 9,8 procent mocy.

Przy dłuższych odcinkach drogi w ciągu dnia udział ogrzewania w zużyciu energii spadł do 2,1-2,2 procent, czyli do wartości w zasadzie pomijalnych. Wieczorem, gdy temperatura spadła w okolice zera, ogrzewanie potrzebowało od 4 do 6,2 procent energii zużywanej przez samochód.

> Jak zwiększyć zasięg samochodu elektrycznego przy niskich temperaturach, zimą? [ODPOWIADAMY]

Oto kompletne zestawienie właściciela Renault Zoe:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Najbardziej ekologiczny samochód na świecie? Chyba taki na powietrze:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.8]