W aktualizacji 2019.16 Tesli pojawiła się nowa opcja. Użytkownik może zdecydować, żeby nowe wersje oprogramowania były pobierane automatycznie natychmiast po ich udostępnieniu. Dotychczas nigdy nie było wiadomo, kiedy samochód otrzyma aktualizację – jej instalację dawało się przyspieszyć wyłącznie przez kontakt z serwisem Tesli.

Tesla firmware 2019.16 i nowa funkcja

Informacja o nowej funkcji w oprogramowaniu 2019.16 pojawiła się na fałszywym koncie Steve Jobs / @tesla_truth, które wygląda na konto zarządzane po cichu przez Teslę lub Elona Muska (źródło). To pozwala nam wierzyć, że informacja jest prawdziwa i pochodzi z pierwszej ręki.

> Ekran w Tesli 3 zamraża się lub wyłącza? Poczekaj na firmware 2019.12.1.1

Otóż w Controls > Software > Software Update preference > Advanced pojawiła się możliwość skonfigurowania samochodu do automatycznego pobierania aktualizacji, kiedy tylko te zostaną udostępnione dla wybranej wersji auta (bo jest ich wiele). Nie jest to odpowiednik programu Early access („wcześniejszy dostęp”), w ramach którego wybrana grupa użytkowników uzyskuje wcześniej nowe aktualizacje – ale te mogą zawierać nieprzetestowane funkcje albo powodować błędy.

W ramach opcji widocznej w 2019.16 właściciel samochodu będzie uzyskiwał szybki dostęp wyłącznie do oprogramowania w wersji stabilnej.

WAŻNE. Opcja Advanced nie jest dostępna we wcześniejszych wersjach oprogramowania, w tym także w najnowszej 2019.12.1.2.

Na ilustracji: błędy wyświetlania obrazu w Tesli Model 3, które zostały rozwiązane aktualizacją 2019.12.1.2 (c) Czytelniczka Agnieszka

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]