Na liczniku Nissana Leafa wyświetlonych jest kilka informacji, które pozwalają na ocenienie pojemności baterii oraz jej stanu. Oto jak sprawdzić pozostały zasięg w Leafie oraz skontrolować jakość baterii Nissana.

Leaf: zasięg na jednym ładowaniu

Informacja o zasięgu Leafa, jaki pokonamy bez konieczności ładowania, wyświetlana jest w postaci dużej liczby po prawej stronie (strzałka nr 1). Przy dotychczasowym stylu jazdy ten samochód przejedzie jeszcze 36 kilometrów.

> Jak zabezpieczyć się przed przymarzaniem drzwi? Jak otworzyć zamarznięte drzwi? [ODPOWIADAMY]

Strzałka nr 2 wskazuje, że z 12 słupków naładowania zostały jeszcze trzy, co oznacza mniej więcej 1/4 pojemności baterii. To inny sposób na przedstawienie pozostałego zasięgu auta. Należy jednak pamiętać, że z tą pojemnością bywa różnie w zależności od temperatury i wieku auta.

Stan baterii: nowa, używana, zużyta

Przy zakupie samochodu używanego istotne są kwadraciki, które zostały oznaczone strzałką nr 3. Dwanaście kwadracików oznacza nową lub stosunkowo nową baterię. Utrata każdego kolejnego kwadracika to nieodwracalna utrata pojemności baterii (zużycie). Poniżej 10 kwadracików użytkowanie samochodu zimą może stać się trudne ze względu na bardzo ograniczone zasięgi.

Uwaga przy zakupie używanego Nissana Leafa: nieuczciwi handlarze mogą wpłynąć na ten wskaźnik. O tym, jak sprawdzić rzeczywistą pojemność baterii napiszemy w kolejnej poradzie.

> Ile kosztuje naprawa baterii w Leafie? 1 800 zł za moduł z ogniwami + … [SPRAWDZILIŚMY]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochody elektryczne 2018 – i naklejki. 🙂 ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 20 głosów Średnia: 4.7]