Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje w najbliższy wtorek szkolenie ułatwiające wypełnianie wniosków o dofinansowania do aut elektrycznych. Spotkanie organizowane jest online, dostępne jest za darmo, mogą wziąć w nim udział osoby zainteresowane uzyskaniem dopłaty na elektryka oraz te, które jeszcze się wahają.

Trzy programy dopłat, trzy osobne sesje

Szkolenie rozpoczyna się 7 lipca, we wtorek, o godzinie 9.00. Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ. Tematyka obejmuje wypełnianie pomoc z wypełnianiem wniosków w programach:

Sądząc po linkach zamieszczonych w komunikacie, urzędnikom szczególnie mocno zależy na zachęceniu do udziału taksówkarzy. I trudno się dziwić, skoro do 30 czerwca złożono 0 (zero) wniosków, a zaledwie 7 było w trakcie.

> Dopłaty do samochodów elektrycznych: 143 wnioski złożone przez osoby fizyczne do 30 czerwca. Mało? Dużo?

Wyzwanie jest spore: taksówkarze to raczej konserwatywnie myśląca grupa użytkowników. Ich zdaniem – i mówimy to na podstawie naszych doświadczeń – samochody elektryczne „nie mają sensu”, bo „nie ma stacji ładowania”, „prąd jest z węgla”, „baterie trzeba wymieniać co trzy lata”, a „auta są bardzo drogie”. Niektóre z tych informacji są częściowo prawdziwe, inne fałszywe, ale wiadomo – gdy człowiek się czegoś boi, to znajdzie 100 powodów, żeby przed tym uciec.

Trzeba jednak pamiętać, że elektryk ma jedną niepodważalną zaletę: przy ogniwach fotowoltaicznych na dachu jeździ za darmo. A gdy pojawią się strefy czystego transportu, może się okazać, że wjedzie do nich tylko auto elektryczne lub zasilane wodorem, a wycięte zostaną nawet auta na CNG czy stare hybrydy. Tyle że wtedy pula dopłat może być już niedostępna…

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]