Przy spadających temperaturach spada zasięg samochodu elektrycznego. Jak go wydłużyć? Co na forach dyskusyjnych radzą użytkownicy elektryków? Jak zwiększyć zasięg samochodu zimą? Zebraliśmy wszystkie porady w jednym miejscu. Oto one.

Jak zwiększyć zasięg elektryka zimą

Przy niższych temperaturach powietrza pojawia się konieczność dogrzewania kabiny i baterii. Dlatego należy zadbać o to, żeby:

  • zostawiać samochód w ciepłych miejscach lub w garażu, jeśli to tylko możliwe,
  • samochód podłączać na noc do ładowarki i aktywować ogrzewanie samochodu na co najmniej 10-20 minut przed odjazdem,
  • podczas jazdy obniżyć temperaturę kabiny do rozsądnego poziomu, na przykład 19 zamiast 21 stopni; niewielka zmiana może dość mocno wpłynąć na zasięg auta,
  • zamiast ogrzewania kabiny włączyć podgrzewanie siedzeń i kierownicy, o ile tylko nie spowoduje to zaparowania okien.

> Jaki NAPRAWDĘ ma zasięg Nissan Leaf (2018)? [ODPOWIADAMY]

Oprócz tego można zwiększyć ciśnienie w kołach o 5-10 procent powyżej zalecanego. Ze względu na swoją strukturę, opony zimowe stawiają większy opór podczas jazdy. Wyższe ciśnienie w oponie zmniejszy powierzchnię styku gumy z nawierzchnią, co obniży opory toczenia.

W autach, które posiadają regulację podwozia, dobrym sposobem jest obniżenie oporów jazdy przez obniżenie zawieszenia o jeden stopień. Jednak ze względu na konstrukcję podwozia prowadzi to do szybszego zużycia wewnętrznych części bieżnika.

Kierowcy samochodów elektrycznych zalecają też obieranie najkrótszej drogi zamiast najszybszej i przełączenie samochodu w tryb Eco/B. Przy dojeżdżaniu do świateł warto również skorzystać z odzyskiwania energii zamiast hamować tuż przed samym sygnalizatorem.

> Jak sprawdzić, czy ładowarka Greenway jest wolna? [ODPOWIADAMY]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 20 głosów Średnia: 4.6]