Tesla Model 3 Higland nie ma już dźwigni PRND na kolumnie kierownicy, wybór kierunku jazdy odbywa się automatycznie, kierowca może go skorygować używając suwaka znajdującego się na ekranie od strony kierowcy. Gdyby jednak wyświetlacz nie działał – bo, na przykład, restartuje się komputer – przyciski PRND są też tuż obok włącznika świateł awaryjnych, na mocowaniu lusterka wstecznego.

Tesla Model 3 Highland – garść ciekawostek

Przycisk świateł awaryjnych na dachu to znana cecha chińskich samochodów elektrycznych, ale możliwość wyboru kierunku jazdy w tym samym miejscu widzimy po raz pierwszy. Kojarzy się nam raczej ze śmigłowcami i samolotami. Jak pisze Tesla w instrukcji, w większości wypadków przyciski są nieaktywne i żeby z nich skorzystać trzeba dotknąć jednego z nich. Wtedy się podświetlą a ten wybrany zajarzy się na pomarańczowo.

Można je również uruchomić wciskając krótko obie rolki na kierownicy, przy czym do ich aktywacji wszystkie drzwi i bagażniki muszą być zamknięte. Nie dotyczy to problemów technicznych, gdy wyświetlacz centralny nie działa lub samochód jest w trybie Valet albo Transport, wtedy przyciski pojawią się automatycznie (nr 7):

Ponadto w górnej części obudowy głośnika (nr 2 na ilustracji powyżej) pojawiły się diody informujące o zbliżającym się pojeździe w martwym polu. A przyciski kierunkowskazów (obok rolki z numerem 3) działają jak dźwignie, automatycznie wykrywają koniec manewru. Jeśli chcemy, żeby kierunkowskaz był aktywny dłużej, bo na przykład zmieniamy kilka pasów ruchu, należy go wcisnąć i chwilę przytrzymać.

Wszystko to można wyczytać w instrukcji Tesli Model 3 Higland, która znajduje się TUTAJ. Samochody są już przygotowywane do transportu do Europy, te czekają na transport w Szanghaju (źródło), czyli w Europie powinny zacząć się pojawiać za około półtora miesiąca:

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 15 głosów Średnia: 1.5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: