Załóżmy, że chcemy urządzić ze znajomymi rowerowy lub samochodowy wyścig. Jakiej aplikacji użyć do śledzenia wszystkich pojazdów na mapie? Jaką aplikację wykorzystać do udostępnienia lokalizacji znajomym? Co będzie najwygodniejsze i jest dostępne za darmo?

www.elektrowoz.pl poleca: Glympse

Glympse (do pobrania: Android, iOS) to aplikacja, która pozwala na wyświetlenie wszystkich uczestników wyścigu na jednej mapie. Domyślnie Glympse wyświetla lokalizację i szybkość przemieszczania się, ale jeżeli ktoś ustawił cel (metę) podróży, aplikacja będzie szacować czas przybycia na miejsce i trasę.

Aby zaprosić kogoś do podzielenia się lokalizacją – i wspólnego wyświetlania na mapie – wystarczy kliknąć Share location, a następnie wpisać adres e-mail lub numer telefonu osoby, którą chcemy podglądać.

W następnym kroku zostaniemy poproszeni o podpis i… gotowe! Kiedy tylko druga strona odbierze wiadomość i uruchomi przesłany link, będzie mogła podglądać nas na mapie online lub w aplikacji Glympse.

Inna opcja: Mapy Google

Warto dodać, że podobną opcję posiadają Mapy Google (Google Maps). Aby skorzystać z udostępniania lokalizacji, należy kliknąć trzy kreseczki w lewym górnym rogu (tzw. hamburger menu), następnie Udostępnianie lokalizacji i wybrać, komu i na jak długo chcemy udostępniać lokalizację.

W porównaniu do Glympse, Mapy Google w mniejszym stopniu zużywają baterię, ale nie potrafią wyświetlać szybkości przemieszczania się. Pozwalają jednak na udostępnienie lokalizacji publicznie, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł nas dojrzeć.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.5]