Funkcja automatycznego kierowania samochodem (ang. Autosteer) w ramach Autopilota potrafi kierować samochodem bez udziału człowieka. Jednak istnieją pewne sytuacje, które sprawią, że Autosteer zostanie wyłączony na pozostałą część podróży. Jakie? Na przykład złamanie prawa.

„Autosteer unavailable for the rest of this drive”

Komunikat „Automatyczne kierowanie samochodem niedostępne przez pozostałą część podróży” pojawi się, gdy nie położymy dłoni na kierownicy mimo żądań samochodu.

Ale odciąć się od funkcji możemy jeszcze w inny sposób: gdy podczas jazdy na Autopilocie wciśniemy gaz i rażąco naruszymy ograniczenia szybkości, czyli przekroczymy 90 mph (Stany Zjednoczone) lub 150 km/h (Kanada, inne kraje). Co ciekawe, wielu użytkowników, którzy ograniczyli w ten sposób możliwości Autopilota, twierdzi, że konieczność kierowania samochodem na pozostałym odcinku drogi wydawała im się bezsensowna i męcząca.

Aby odzyskać możliwość jazdy automatycznej, należy zjechać na pobliski parking lub stację benzynową, wyjść z samochodu i zamknąć go na chwilę. Gdy ponownie ruszymy w podróż, Tesla pozwoli nam na włączenie Autopilota/Autosteer.

> BMW iNext, czyli „!!! zakryj wnętrze !!!”

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]