Nowy Nissan Leaf podłączony do domowej stacji ładowania jest w stanie pobrać do 30 amperów. Przy napięciu 230 woltów oznacza to moc ładowania równą maksymalnie 6,9 kW – czyli sporo – ale też duże obciążenie instalacji. Jeśli strzelają ci bezpieczniki, możesz obniżyć moc ładowania Leafa o połowę. Jak to zrobić? Sprawdź dalej.

Jak zmienić / sprawdzić moc ładowania prądem przemiennym w Nissanie Leafie (2018)?

Uruchom samochód. Strzałką po lewej stronie kierownicy przechodź w lewo lub prawo aż do samochodu z wtyczką. Teraz klikaj strzałką w górę lub w dół aż do ikony baterii. Na tej ikonie kliknij OK.

Do wyboru będzie moc ładowania wynosząca 6 kW (powinna być ustawiona domyślnie), moc zmniejszona o połowę (3 kW) oraz szybkie ładowanie. Dwie pierwsze opcje sterują natężeniem (30/15 A) przy ładowaniu prądem przemiennym (AC), ostatnia dotyczy ładowania prądem stałym (DC) – i w zasadzie dziś jest bezużyteczna.

Wybraną przez siebie moc zatwierdzacie przyciskiem OK.

Na marginesie: podejrzewamy, że fatalne czasy ładowania baterii Leafa w niemieckim Auto Motor und Sport wynikały właśnie z przełączenia samochodu w tryb ładowania o obniżonym poborze mocy:

> Niemiecki Auto Motor Sport: dziwny test samochodów elektrycznych, czyli VW e-Golf musi wygrać

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]