Jak dowiedział się portal TeslaNEWS.pl, pośrednicy sprowadzający Tesla Model 3 do Polski niekoniecznie muszą dysponować znajomościami. Okazuje się, że w Europie co najmniej dwa salony (showroomy) kalifornijskiego producenta normalnie sprzedają Tesla Model 3 do Polski bez podwójnego naliczania podatków. A Czechy i Słowacja mają już nawet osobny dział sprzedaży – choć też nadal znajdują się w grupie Other Europe/non-core, jak Polska.

Salony Tesli w Europie sprzedające Tesla Model 3 do Polski

Jednym z tych salonów jest Wien-Tech Park Vienna w Wiedniu (Austria), drugim – bliżej niesprecyzowany obiekt w Berlinie. Obydwa pozwalają na normalny zakup samochodu po opłaceniu faktury brutto. Jednak przy chęci zakupu za kwotę netto mogą zasugerować konieczność odzyskania podatku od lokalnego urzędu skarbowego.

> ElectroMobility Poland z większą stratą, ale za to Polski Samochód Elektryczny ma już nazwę

A jak sobie poradzić z konfiguratorem Tesli Model 3, który nie obsługuje jeszcze Polski? Otóż należy wybrać konfigurator kraju, w którym znajduje się interesujący nas salon (Niemcy, Austria), normalnie wybrać interesujące nas opcje, po czym… napisać do przedstawiciela Tesli wyrażając chęć szybkiego zakupu auta (źródło). Zgodnie z datami widocznymi na stronie Tesli, samochód mógłby być do odbioru już w sierpniu 2019 roku.

Oczywiście możemy również wybrać jedno z aut, które zostało już skonfigurowane i czeka na parkingu TUTAJ (ang. Inventory, pol. inwentarz). Wtedy samochód odbierzemy w przeciągu kilku dni. Obecnie najtańsza Tesla Model 3 dostępna od ręki to niebieska wersja Standard Range Plus z napędem na tył, baterią ~55 kWh i zasięgiem 386 kilometrów. Auto dostępne jest w cenie 45 420 euro, czyli za równowartość 193,6 tysiąca złotych:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]