W teście zderzeniowym EuroNCAP Jaguar I-Pace otrzymał 5/5 gwiazdek. Samochód otrzymał wysokie noty we wszystkich kategoriach, w tym także dotyczących bezpieczeństwa pieszych. W widocznych na YouTube eksperymentach elektronika nie zdążyła tylko raz: w przypadku dziecka wybiegającego zza samochodu, gdy auto jechało za szybko.

Elektryczny Jaguar I-Pace w EuroNCAP

Wszystkie samochody poddawane obecnie testom EuroNCAP oprócz testów zderzeniowych przechodzą też testy elektroniki czuwającej nad pojazdem. Jaguarowi udało się na przykład wyhamować przed przeszkodą i na widok pieszego, nie zdołał natomiast się zatrzymać w przypadku dziecka wybiegającego zza przeszkody, gdy auto poruszało się z szybkością 50 km/h.

Na nagraniu widać, że auto wyposażone jest w poduszkę powietrzną dla pieszego (pod maską) – firma nie chwaliła się tym podczas żadnych konferencji. Cieszy również znikoma penetracja kabiny przez okrągły przedmiot (w domyśle: drzewo, słup), przy uderzeniu bocznym. Prawdopodobnie to zasługa konstrukcji, ale też ulokowanej w podwoziu baterii, która bierze na siebie impet zderzenia.

Warto zobaczyć:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]