Nasz Czytelnik, EV polo, dostrzegł w aplikacji mobilnej Tesli zmianę: została spolszczona. Czytelnik Bronek doprecyzował, że po polsku jest wersja zainstalowana w nowszej wersji systemu Android, natomiast przy starszym systemie (Android 7) aplikacja nadal komunikuje się po angielsku.

Zmiany w appce mobilnej Tesli

Zaczęło się od zawirowań. U jednych Tesle nagle zniknęły z aplikacji, u naszego Czytelnika był problem z pokazywaniem felg w telefonie (po ich zmianie auto straciło koła), a samochód przestał się pojawiać później – możliwe, że obydwa problemy nie były powiązane. Rozwiązaniem okazała się aktualizacja, która przyniosła następujące zmiany:

  • polskie menu,
  • opcja odblokowania appki odciskiem palca,
  • możliwość wygrania Tesli Model Y.

Język polski pojawia się tylko w nowszych systemach Android.

Producent informuje, że aplikacja mobilna Tesli dla Androida została zaktualizowana 25 czerwca. To znaczy, że tłumaczenie było już w niej zaszyte i zostało ostatnio aktywowane. Być może stało się to w momencie, gdy w Teslach pojawił się polski interfejs wraz z firmware 2020.28, co o kilkanaście dni uprzedziło start polskiego „salonu” w barakowozie w Wilanowie (Warszawa).

> Polski interfejs użytkownika w Teslach już dostępny. Wraz z firmware 2020.28.x. Salon tuż, tuż? [aktualizacja]

Możliwość wygrania Tesli Model Y dostępna jest dla wszystkich, którzy zachęcili innych do zakupu Tesli Model S, 3, X z wykorzystaniem własnego referrala (linku polecającego). Samochody losowane są co miesiąc, a co kwartał pojawia się nagroda specjalna – Tesla Roadster Founders Edition. Właściciele aut z darmowym ładowaniem na Superchargerach (starsze Tesle Model S i X) otrzymują dwie szanse na wygraną zamiast jednej.

Zachęcenie do zakupu Tesli Model Y, Cybertrucka lub używanej Tesli nie jest brane pod uwagę przy losowaniu nagród (źródło).

> Dostali za darmo Teslę Model Y dzięki programowi referrali. Polecili markę zaledwie jednej osobie

Wszystko wskazuje na to, że wygranie Tesli Model Y przynajmniej teoretycznie możliwe jest również w Polsce. W naszym kraju trzeba jednak będzie pamiętać o uiszczeniu podatku dochodowego od nagrody w wysokości 10 procent wartości auta. Odpowiednia kwota pojawi się na umowie lub w protokole przekazania nagrody.

Tesla Model Y ma być dostępna na naszym kontynencie w drugiej połowie 2021 roku.

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: powyższy materiał powstał na podstawie obserwacji czterech Czytelników. Zdajemy sobie sprawę, że to dość mała próba, dlatego chętnie usłyszymy o Waszych innych obserwacjach. Tym, którzy komentowali już wcześniej lub nadesłali do redakcji swoje spostrzeżenia, dziękujemy.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: