Nasz Czytelnik otrzymał aktualizację do oprogramowania w wersji 10 (v10). Jego samochód to Tesla Model S z czerwca 2018 roku kupiona w Tilburgu. Auto użytkowane jest w Polsce, co oznacza, że najnowsza wersja software’u powinna pojawiać się również u innych nabywców Tesli, którzy zamieszkują w naszym kraju.

Tesla software v10 już w Polsce

Jak poinformował nas Czytelnik, aktualizacja pojawiła się dziś rano (niedziela, 2019/09/29). Oprogramowanie zostało pobrane przez WiFi, ale Netflix i YouTube działają bez połączenia z siecią bezprzewodową. Oczywiście pojawiła się gra Cuphead (zdjęcie otwierające), a nasz Czytelnik zauważył, że karaoke (Caraoke) można włączyć z napisami podczas jazdy, jeśli wybierzemy śpiew pasażera – dotychczas mówiło się, że napisy wyświetlane będą tylko na postoju.

> Tesle otrzymują oprogramowanie w wersji 10 (v10). Co nowego?

Co jeszcze udało mu się zauważyć?

Autopilot

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Autopilocie zmieniły się wizualizacje: samochód odróżnia i wyświetla linie przerywane, ciągłe i podwójne oraz auta jadące w przeciwnym kierunku. Dość precyzyjnie odwzorowuje również kształty pojazdów, włączając w to samochody ciężarowe (wideo poniżej):

Zmiana pasa ruchu nadal odbywa się po zatwierdzeniu tej operacji przez kierowcę, czyli po włączeniu właściwego kierunkowskazu.

Multimedia, czyli Tesla Theater

W ramach aplikacji multimedialnej Tesla Theater dostępne są Netflix, Hulu, YouTube oraz widepodręczniki Tesli, które krok po kroku objaśniają funkcje auta w języku angielskim:

Tak to wygląda u naszego Czytelnika – pierwszy fragment to przykładowe wideo z YouTube, drugi – krótki urywek filmu „Firma”:

Smart Summon – niestety, nie dla Europy

Amerykańscy właściciele Tesli ekscytują się opcją inteligentnego przywoływania samochodu (Smart Summon), która z oprogramowaniem w wersji 10 działa pewniej i płynniej niż wcześniej:

Pojawiły się już też pierwsze kolizje samochodów jadących w trybie Smart Summon i dylematy, kto jest winny w takiej sytuacji:

Niestety, w europejskiej wersji oprogramowania opcja Smart Summon nie jest dostępna. Nasz Czytelnik żałuje, że software nie daje możliwości wyrażenia chęci świadomego złamania prawa (dyrektyw UN-ECE), żeby zwiększyć możliwości Tesli do poziomu, który oferuje producent i z którego mogą skorzystać mieszkańcy Ameryki.

Tesla software v10 – Release notes

Oto kompletna lista zmian dla oprogramowania w wersji 10, która wyświetliła się naszemu Czytelnikowi. Na razie wyłącznie po angielsku:

Producent nakręcił kilka filmów promujących v10. Wśród nich jest jeden zbiorczy, który zamieszczamy poniżej. Dodajmy, że w europejskich Teslach Spotify było dostępne już wcześniej:

Cały wątek z informacjami o nowej edycji software’u można obejrzeć TUTAJ.

Ilustracja otwierająca: (c) Tesla, fragment filmu (c) „Firma”

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]