PKO BP wystartowało z ofertą Ekopożyczka, w ramach której można uzyskać kredyt na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Kwota kredytowania wynosi od 1 do 50 tysięcy złotych (wliczając koszty), zmienne oprocentowanie zaczyna się od 4,99 procent. Oferta skierowana jest do osób fizycznych.
Rząd rozszerza ulgę termomodernizacyjną, PKO BP pierwszy z nową ofertą
Od 2019 roku obowiązuje nowa ulga termomodernizacyjna, w ramach której możliwe jest odpisanie od podstawy opodatkowania kosztów zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, przy czym operacje te muszą zostać rozliczone na podstawie faktur VAT. Limit odliczenia to 23 procent wydatków, których wysokość nie może przekroczyć 53 tysiące złotych – a jeśli przekroczy, to kwota 53 tysiące złotych jest wartością graniczną.
PKO BP wystartowało właśnie z ofertą Ekopożyczka, w ramach której można sfinansować taką instalację. Oferta skierowana jest do odbiorców indywidualnych i pozwala na zaciągnięcie kredytu na okres od 1 do 120 miesięcy. Maksymalna kwota kredytowania to 50 tysięcy złotych wraz z kosztami (prowizja 0,99 procent, oprocentowanie od 4,99 procent, RRSO 5,47 procent) – czyli maksymalna ilość pieniędzy, jaką możemy otrzymać do ręki, to czterdzieści kilka tysięcy złotych.
Panele można zainstalować na dachu domku jednorodzinnego lub przy nim. Jednak w Polsce istnieje co najmniej jedna instalacja wykonana na bloku, za zgodą spółdzielni, czyli zarządcy przestrzeni wspólnych:
> KRAKÓW. Zamontował panele fotowoltaiczne na dachu… bloku. Pierwsza taka instalacja w Polsce?