Pierwsze publiczne jazdy testowe motocykli MotoE odbędą się od 17 do 19 czerwca 2019 roku w Walencji. Jeśli pogoda dopisze, ostatniego dnia ma się odbyć „symulacja wyścigu” z nagrodą w postaci motocykla Energica Eva ufundowanego przez producenta jednośladów. Oficjalne zawody będą odbywały się od lipca do listopada 2019 roku.

Elektryczne motocykle wracają na tor

Przypomnijmy: w nocy z 14 na 15 marca 2019 roku przy torze w Jerez spłonęły wszystkie motocykle elektryczne, które miały brać udział w zawodach MotoE. Cały sezon stanął pod znakiem zapytania, ponieważ wraz z maszynami zniszczeniu uległy akcesoria motocyklistów i laptopy z kompletnymi zapisami przejazdów.

> Katastrofa! Zawody Moto E mogą się nie odbyć, wszystkie motocykle spłonęły w pożarze [aktualizacja]

Jednak Energica stanęła na głowie, żeby wyprodukować nową partię motocykli. Dlatego już od 17 do 19 czerwca na torze Circuit Ricardo Tormo w Walencji (Hiszpania) uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowymi maszynami (źródło). Zorganizowane zostaną między innymi kwalifikacje z jednym szybkim okrążeniem oraz pełna symulacja wyścigu z zupełnie niesymulowaną nagrodą: Energicą Evą.

Oficjalne rozpoczęcie zawodów MotoE zaplanowano na lipiec 2019, inauguracja sezonu odbędzie się w Sachsenring (Niemcy). Kompletny kalendarium wyścigów MotoE prezentuje się następująco:

  • wyścig 1: 5-7 lipca 2019 – Sachsenring, Niemcy
  • wyścig 2: 9-11 sierpnia – Red Bull Ring, Austria,
  • wyścigi 3 i 4: 13-15 września – Misano, Włochy,
  • wyścigi 5 i 6: 15-17 listopada – Walencja, Hiszpania.
To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]