Super Soco zaprezentowało skuter elektryczny Super Soco CPx, który może rozpędzić się do szybkości 90 km/h. Jednoślad jest więc odpowiednikiem motocykla z silnikiem o pojemności około 125 cm3, czyli wymarzonym pojazdem do poruszania się po mieście. I okolicach.

Zacznijmy od krótkiego wstępu: zdaniem redakcji www.elektrowoz.pl skutery spalinowe z silnikami o pojemności do 50 cm3 stanowią dość specyficzną kategorię jednośladów. Dla nastolatków są szczytem marzeń, dla dostawców pizzy mogą być „w sam raz”, ale dorośli, dobrze zarabiający mężczyźni podchodzą do nich z pewnym dystansem.

> RMK / Verge zaprezentowało motocykl z silnikiem w kole: RMK E2 / Verge TS. 1 000 Nm momentu obrotowego!

Nie dość, że skuter z silnikiem do 50 cm3 nie jest wcale dużo tańszy niż modele 110-125 cm3, to z trudem radzi sobie z wyższą masą i większą sylwetką osoby dorosłej.

W efekcie osoba jadąca takim jednośladem jest nieustannie wyprzedzana przez samochody osobowe czy autobusy. Czasem „na żyletkę”. Mimo to producenci skuterów elektrycznych dosłownie uparli się na zasypanie rynku właśnie takimi modelami. Być może jest to kwestia ceny pakietu baterii?

Na szczęście coś się zmienia:

Super Soco CPx: specyfikacja i wszystko, co wiemy

Super Soco CPx (od „City Power”) to skuter elektryczny dysponujący silnikiem o mocy 4 kW (5,4 KM), który według producenta pozwala na rozpędzenie się do 90 km/h. Silnik znajduje się w tylnym kole i na dziś jest najmocniejszym modelem w ofercie Super Soco.

Zasięg Super Soco CPx ma wynosić do 140 kilometrów, przy czym dotyczy to jazdy ze stałą szybkością 45 km/h. Łatwo się zatem domyślić, że w mieście będzie to około 120 kilometrów. Pojemność podstawowego pakietu baterii wynosi 2,7 kWh, ale można go powiększyć o drugie tyle osiągając w sumie 5,4 kWh – to na tych akumulatorach można osiągnąć wspomniane ponad 100 kilometrów zasięgu.

Cena Super Soco CPx ma startować od 4 790 euro (równowartość 20,5 tysiąca złotych) dla wersji z bateriami 2,7 kWh oraz 5 990 euro (25,6 tysiąca złotych) dla wariantu 5,4 kWh. Szczegółowe zdjęcia z premiery ma portal Electrek (źródło).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.1]