Tacita T-Cruise Urban to nowy motocykl włoskiej firmy Tacita. Dotychczas producent wyposażał swoje jednoślady w silniki spalinowe, teraz zdecydował się na napęd czysto elektryczny. Ale żeby nie odstraszać klientów, inżynierowie z Tacity zamontowali w modelu 5-biegową (!) skrzynię biegów.

Tesla = 1 bieg, Porsche Taycan = 2 biegi, Tacita T-Cruise Urban = 5 biegów

Pięciobiegowa skrzynia biegów w motocyklu ma obniżać przegrzewanie się napędu oraz zmniejszać zużycie energii, co przełoży się na większy zasięg przy jeździe drogowej lub większy moment obrotowy tam, gdzie będzie to potrzebne. Można się również domyślać, że właściciel motocykla będzie miał poczucie większej władzy nad pojazdem.

Tacita T-Cruise Urban może zostać wyposażona w chłodzone cieczą baterie o pojemnościach 9 lub 18 kWh, które mają zaoferować odpowiednio 112 i 220 kilometrów zasięgu zanim motocykl przejdzie w tryb oszczędzania energii. Dodajmy jednak, że producent wyznaczył zasięgi za pomocą własnej procedury, dlatego realne wartości mogą być inne. Z reguły są niższe.

Motocykl może zostać wyposażony w silnik o mocy 11 kW (15 KM), 27 kW (37 KM), 34 kW (46 KM) lub 44 kW (60 KM) oferujący maksymalnie 100 Nm momentu obrotowego – ten ostatni wariant dostępny jest tylko w parze z baterią 18 kWh. Cena najsłabszej wersji z akumulatorami 9 kWh rozpoczyna się od 11 965 euro, co stanowi równowartość 52,5 tysiąca złotych. Znajdujące się w cenniku sformułowanie jest niejasne, nie jesteśmy zatem pewni, czy jest to cena netto, czy może cena brutto:

Motocykl nosi oznaczenie modelowe „2020” i właśnie trafił do oferty. Można się na niego zapisać na stronie producenta, opłata rezerwacyjna wynosi 1 000 euro. Produkcja ma wystartować w ciągu kilku miesięcy.

> Elektryczne motocykle Energica oficjalnie w Polsce. Technologia? „Tesla wśród motocykli”. Ceny? jw. 🙂

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]