Berliński startup Simple Mobility zaprezentował skuter elektryczny, którego cena wynosi poniżej równowartości 9 000 złotych (2 000 euro). Za tę cenę otrzymamy jednoślad, który przejedzie na baterii około 50 kilometrów. Dodatkową baterię można jednak dokupić.

Simple eScooter – stosunkowo tanio i na podzespołach Boscha

Niemiecki skuter elektryczny wykorzystuje silnik Boscha o mocy 2 KM (1,5 kW). Dostępne są dwa warianty bateryjne, które gwarantują 50 lub 100 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu (deklaracje producenta). Tańszy kosztuje 2 tysiące euro, droższy – 2,6 tysiąca euro. W prostym przeliczeniu na złotówki daje to odpowiednio 8,6 oraz 11,2 tysiąca złotych.

> Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Niemczech: 1) Renault Zoe, 2) VW e-Golf, 3) Smart ED/EQ [styczeń-lipiec 2018]

Elektryczny skuter rozpędza się do 45 km/h, należy więc do kategorii motorowerów. W Polsce nie byłby więc uprawniony do otrzymania nalepki EE ani parkowania za darmo w płatnej strefie. Co prawdopodobnie byłoby najmniejszym problemem właściciela takiego pojazdu 🙂

Skuter ma 71,4 centymetry szerokości i waży z bateriami 82 kilogramy – nie różni się więc szczególnie od spalinowych odpowiedników. Pojazd można kupić na stronie Simplemobility.org:

Sklep: Simplemobility

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 17 głosów Średnia: 4.2]