Seat chce wejść na rynek elektrycznych skuterów. Firma zapowiedziała właśnie, że 19 listopada zaprezentuje model Seat eScooter, który będzie odpowiednikiem motocykla spalinowego z silnikiem o pojemności 125 cm3.

Seat eScooter – uzupełnienie po e-hulajnodze i Minimó

Podczas Mobile World Congress 2019 Seat pokazał hulajnogę elektryczną Seat eXS oraz niewielki czterokołowiec miejski, Seat Minimo /właściwie: Minimó/.

Nie opisywaliśmy żadnego z pojazdów, bo wyglądały na ciekawostki, które w założeniu powinny pomagać w poruszaniu się po mieście, a w rzeczywistości zapowiadały się na absurdalnie drogie gadżety od, było-nie było, producenta samochodów. Szczególnie Seat Minimó sprawiał wrażenie pojazdu skazanego na „sukces” na miarę Renault Twizy:

Wygląda jednak na to, że Seat może nie żartować z mniejszymi pojazdami elektrycznymi. Firma właśnie zapowiedziała, że do gamy Minimó/eXS dołączy kolejny produkt: Seat eScooter, elektryczny motocykl.

W przeciwieństwie do tego, co dominuje dziś na rynku, Seat eScooter będzie odpowiednikiem skutera z silnikiem spalinowym o pojemności 125 centymetrów sześciennych. Zamiast powolnego, niezbyt bezpiecznego wozidła powinniśmy otrzymać rozsądnie jeżdżący jednoślad, który zagwarantuje nam lepsze osiągi w mieście i pozwoli na nieco dłuższe wycieczki.

> W końcu coś drgnęło z szybszymi elektrycznymi skuterami! Super Soco prezentuje Super Soco CPx

O motocyklu na razie niewiele więcej wiadomo. Seat zdradził jednak, że skuter został opracowany z hiszpańską firmą Silence, co sugeruje, że może być to wariant Silence S01 – jedynego pojazdu przedsiębiorstwa zaprojektowanego z myślą o zwykłych odbiorcach, a nie dostawcach pizzy czy listonoszach.

Dane techniczne Silence S01 to silnik o mocy 7 kW (w szczycie: 11 kW), szybkość ograniczona do 100 km/h, 115 kilometrów zasięgu [deklaracja producenta].

Seat eScooter ma zostać zaprezentowany 19 listopada podczas Smart City Expo World Congress w Barcelonie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]