Rusza sprzedaż elektrycznej Vespy Elettrica. Skuter jest odpowiednikiem spalinowych modeli z silnikami o pojemności 50 cm3, ale jego cenę ustalono na poziomie skuterów z najwyższej półki, z silnikami 250-300 cm3. Elettrica kosztuje bowiem niemal 6,4 tysiąca euro.

Vespa Elettrica w cenie 28 tysięcy złotych. Hitu nie będzie

Piaggio, właściciel marki Vespa, deklarował w sierpniu 2018 roku, że cena skutera w wersji elektrycznej będzie „dopasowana do high-endowej oferty”. Jako że Elettrica jest odpowiednikiem skuterów o pojemności 50 cc, prognozowaliśmy, że skutery będą rozpoczynały się od co najmniej 15-20 tysięcy złotych. Okazuje się, że nasz optymizm był przesadny.

Cena Vespa Elettrica rozpoczyna się od 6 390 euro. Jako że stawka podatku VAT wynosi we Włoszech 22, a w Polsce – 23 procent, łatwo obliczyć, że skuter powinien kosztować około 27,8 tysiąca złotych. Dla porównania: spalinowa Vespa Primavera 125 kosztuje 19-20 tysięcy złotych, a Vespa Sei 280 – 26,9 tysiąca złotych. Mówimy więc o cenowym dopasowaniu do bardzo wysoko-high-endowej oferty, niestety.

> Elektryczne skutery Niu podbiją Europę? Premiera Niu M+ i Niu GT za pasem, ceny od 10,3 tysiąca złotych

Vespa Elettrica ma moc 2,7 KM (2 kW) w trybie ciągłym (maksymalnie 5,4 KM). Bateria o pojemności 4,2 kWh wystarczy ponoć na przejechanie 100 kilometrów na jednym ładowaniu. Dziś skuter można oficjalnie kupić tylko w strefie euro – a więc w krajach Unii Europejskiej, które przyjęły euro – jednak oferta sprzedaży będzie stopniowo rozszerzana na kolejne państwa Europy. W 2019 roku elektryczna Vespa ma być oferowana w Azji i Stanach Zjednoczonych.

Ze skuterem można zapoznać się na stronie producenta TUTAJ.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]