Zaprezentowany niedawno motocykl elektryczny RMK E2 szokował wyglądem jak z filmu „Tron: Dziedzictwo” oraz momentem obrotowym wynoszącym 1 000 Nm. Wygląda na to, że parametry techniczne zostały zaktualizowane, a nawet te nowe nie są jeszcze ostateczne.

RMK E2 / Verge TS – ostrożnie z wpłacaniem pieniędzy!

RMK E2 został po raz pierwszy pokazany podczas Międzynarodowej Wystawy Motocykli i Akcesoriów (EICMA 2019). Jego fińscy projektanci znali już wszystkie parametry techniczne motocykla, choć nawet nazwa nie została jeszcze ustalona.

> RMK / Verge zaprezentowało motocykl z silnikiem w kole: RMK E2 / Verge TS. 1 000 Nm momentu obrotowego!

Parametry techniczne motocykla uległy już zmianie, jeden z Czytelników zwrócił nam na to uwagę podczas ostatniego dnia targów. Producent mówi teraz o:

  • mocy 50 kW (68 KM),
  • momencie obrotowym 320 Nm,
  • zasięgu 200-300 km,
  • rozstawie osi 1,6 metra (źródło).

Jak na jednoślad, moment obrotowy nadal jest zaskakująco wysoki – to prawdopodobnie efekt zastosowania silnika bezpośrednio wewnątrz koła. Ale wartość jest już znacząco niższa od wcześniejszej.

 

Jeśli zatem ktokolwiek planował wpłacenie 2 000 euro zaliczki na RMK E2 / Verge TS, to rekomendujemy mu wstrzymanie się z tą decyzją. Wygląda na to, że specyfikacja jest jeszcze płynna i wszystko może się zmienić. Nie spodziewamy się, żeby motocykl elektryczny w cenie wynoszącej równowartość 131 tysięcy złotych został wyprzedany na pniu.

> W końcu coś drgnęło z szybszymi elektrycznymi skuterami! Super Soco prezentuje Super Soco CPx

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]