Micro Mobility Systems, producent elektrycznego Microlino, poinformował, że pojazd otrzymał homologację do poruszania się po europejskich drogach. Pierwsze małe elektryki powstaną we wrześniu 2018 roku, a sprzedaż na dużą skalę ruszy w roku 2019.

Microlino – mały miejski elektryk

Microlino to spadkobierca [BMW] Isetta, czyli elektryczny trójkołowiec z kategorii L7e. Pojazd wyposażony ma być w baterię o pojemności 8 lub 14,4 kWh, moc silnika wyniesie 20 KM (15 kW), szybkość maksymalna autka to 90 km/h. Zasięg Microlino, w zależności od baterii, ma wynieść 126 lub 202 kilometry. Dwuosobowy pojazd waży 0,51 tony i pomieści dwie osoby.

> Zasięg Tesla Model 3 na autostradzie – przy 150 km/h jest nieźle, przy 120 km/h – optymalnie [WIDEO]

Uzyskanie homologacji oznacza, że szwajcarski producent może rozpocząć masową produkcję. I tak też się stanie: pierwsze taśmowo wytwarzane egzemplarze powstaną we wrześniu, natomiast produkcja na dużą skalę ruszy w grudniu 2018 roku.

Cena Microlino ma się rozpoczynać od równowartości 52 tysięcy złotych (12 tysięcy euro). Oficjalna sprzedaż pojazdu ruszy w przyszłym roku w Szwajcarii i w Niemczech. Warto dodać, że już w styczniu 2018 producent chwalił się prawie 5 tysiącami rezerwacji na pojazd.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]