Harley-Davidson podał cenę elektrycznego motocykla LiveWire : 29 799 dolarów. Po zapłaceniu kwoty, za którą kupilibyśmy Nissana Leafa 2, otrzymamy motocykl zdolny do przejechania 177 kilometrów (110 mil) na jednym ładowaniu. Pojemność baterii LiveWire jeszcze nie jest znana.

LiveWire: wygląd bomba, cena mniej

Jak informuje dziennikarz portalu Electrek, nie udało mu się uzyskać informacji na temat szczegółowych parametrów technicznych motocykla. Mają one zostać podane, gdy motocykl trafi na rynek (źródło). Wiadomo już, że zasięg w trybie mieszanym wyniesie 177 km, a przyspieszenie LiveWire do 97 km/h (0-60 mph) ma trwać 3,5 sekundy.

Portal Electrek przyrównuje jednoślad Harley-Davidson do motocykla Zero SR, który dysponuje podobnym przyspieszeniem i zasięgiem, a ma silnik o mocy 52 kW (71 KM) i baterię o pojemności 14,4 kWh.

> TEST: elektryczny motocykl Zero SR [InsideEVs]

LiveWire ma być stale online, dzięki czemu jego właściciel będzie mógł zdalnie sprawdzić stan naładowania baterii, zaplanować podróż czy przeprowadzić prostą diagnostykę pojazdu.

Harley-Davidson chce mieć co najmniej jeden salon w każdym z 50 stanów oraz większą ich liczbę w miastach. Jednak aby go sprzedawać, właściciel salonu będzie musiał uruchomić w nim szybką ładowarkę (DC). Cena LiveWire w przeliczeniu na polskie warunki oznacza kwotę na poziomie 150-160 tysięcy złotych – czyli tyle, za ile można dziś kupić Nissana Leafa II generacji.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [grudzień 2018]

Warto poczytać: Harley-Davidson unveils Livewire specs and prices, shows off 3 new urban electric motorbikes

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]