Govecs zaprezentował elektryczny skuter Schwalbe L3e osiągający do 90 km/h i oferujący zasięg 90 kilometrów. Motocykl jest odpowiednikiem skutera spalinowego pojemności 125 cm3, kosztuje równowartość około 30 tysięcy złotych (6 990 euro).

Elektryczny skuter Schwalbe: cena, bateria, dane techniczne i wszystko, co wiemy

Nowa generacja skutera Schwalbe wyposażona jest w dwie baterie o łącznej pojemności 4,8 kWh. Mają one pozwalać na przejechanie do 90 kilometrów na jednym ładowaniu (deklaracje producenta według nieznanej procedury).

Baterie można naładować z domowego gniazdka w niecałe pięć godzin – wbudowana ładowarka obsługuje moc do 1,2 kW. Zespół napędowy skutera został opracowany przez firmę Bosch i pozwala na osiągnięcie do 11 KM (8 kW) mocy, co sprawia, że do jazdy na skuterze wystarczy prawo jazdy kategorii B.

> Naklejka EE dla elektrycznego motocykla – należy się? [ODPOWIADAMY]

Elektryczny skuter Schwalbe / eSchwalbe L3e waży 135 kilogramów, a więc znośnie jak na odpowiednik miejskiego motocykla 125 cm3. Zwarta konstrukcja (1,96 metra długości, 0,88 metra szerokości) sprawia, że L3e powinien nieźle sprawdzić się w ciasnym ruchu ulicznym.

Schwalbe L3e w czarno-czerwonym malowaniu. Niestety, producent nie pochwalił się nigdzie zdjęciem całego skutera w tej kolorystyce (c) Govecs / Schwalbe

Cena Schwalbe L3e to 6 990 euro, czyli równowartość 30,2 tysiąca złotych. Wariant L1e z baterią 2,4 kWh i szybkością maksymalną 45 km/h (motorower) kosztuje równowartość 23,3 tysiąca złotych (5 390 euro).

Dane techniczne Schwalbe L3e: tutaj

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4]