Ducati wraz z firmą Vmoto wprowadził na rynek elektryczny motorower Super Soco CUx. Ponoć już teraz ekipa Ducati startująca w MotoGP wykorzystuje go do przemieszczania się po okolicach toru wyścigowego. Skuter rozpędza się do 45 km/h, nie ma zatem zbyt wiele wspólnego z motocyklami marki.

Elektryczne Ducati. Nieco inne niż można się spodziewać

Elektryczny skuter w biało-czerwonym malowaniu to motorower Super Soco CUx rozpędzający się maksymalnie do 45 km/h. Ducati udzieliło tutaj tylko marki, ponieważ za jednoślad w całości odpowiada chińskie Super Soco – a model CUx jest nowością na rok 2019.

> Musk: Bez OSTRYCH zmian Tesla zostanie bez pieniędzy za 10 miesięcy

Skutery Super Soco CUx w podstawowej wersji kosztują w Polsce od około 13 tysięcy złotych. Wariant Ducati wyposażony jest w baterię litowo-polimerową o pojemności prawdopodobnie 1,44 kWh (30 Ah) i żywotności 600 cykli (deklaracja producenta). Ma ona pozwalać na przejechanie do 75 kilometrów na jednym ładowaniu.

Akumulatory są wyjmowalne, mieszczą się w przestrzeni pod siedzeniem – można je wyciągnąć i naładować w domu. Trwa to 3,5 godziny.

Silnik o mocy 2,7 kW (3,6 KM) i momencie obrotowym 130 Nm jest w stanie rozpędzić skuter do 45 km/h. Skuter wyposażony jest w aplikację, za pomocą której można kontrolować stan pojazdu czy jego lokalizację.

Ceny edycji Ducati nie podano.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]