Elon Musk wyznał na Twitterze, że impreza, podczas której producent zdradzi najnowsze informacje na temat zespołów napędowych i baterii – Tesla Battery & Powertrain Investor Day – „może odbędzie się w połowie maja”. Wcześniej było słychać pogłoski, że będzie miał on miejsce 20 kwietnia 2020 roku.

Battery Day – czego się spodziewamy

„Battery Day” zgodnie z zapowiedzią Muska miał wprowadzić nas w chemię ogniw, tematykę architektury i produkcję modułów oraz baterii stosowanych w Tesli. Podczas wydarzenia producent planował również przedstawić inwestorom swoją wizję rozwoju do czasów, w których Tesla będzie producentem 1 000 GWh ogniw rocznie.

> Toyota chce mieć dostęp do 2x większej ilości ogniw Li-ion niż produkuje Panasonic+Tesla. Tyle że w 2025 roku

Według pierwotnych, nieoficjalnych planów wydarzenie miało mieć miejsce najpierw w lutym-marcu 2020, a ostatnio pojawiała się data 20 kwietnia 2020 roku. Jednak panująca w Stanach Zjednoczonych zaraza i coraz liczniejsze obostrzenia sprawiły, że szef Tesli nie chce obecnie podawać żadnych twardych terminów. Być może będzie to połowa maja (źródło).

O czym tak naprawdę dowiemy się podczas Battery Day? Spekulacji jest sporo, ale pamiętajmy, że rok temu nikt nie przewidział komputera FSD z zupełnie nowym procesorem opracowanym przez Teslę (NNA, platforma sprzętowa 3.0). Mimo to spiszmy te najbardziej prawdopodobne:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.8]