Brytyjski oddział Lidla oficjalnie ogłosił, że uruchomi szybkie stacje ładowania przy wszystkich nowych sklepach oraz przy placówkach, które na to pozwolą. Ma to oznaczać dodatkowe 300 ładowarek w ciągu nadchodzących trzech lat. Cała operacja będzie kosztować 25 milionów funtów, równowartość 124 milionów złotych, co daje równowartość około 410 tysięcy złotych za lokalizację.

Lidl inwestuje w stacje ładowania w Wielkiej Brytanii

Lidl ogłasza, że postawi nowe stacje ładowania, żeby wesprzeć klientów, którzy obrali kurs na bardziej ekologiczne życie. Sieć sklepów nie tylko obiecuje ładowanie w 50 minut – czyli „krócej niż trwają duże zakupy” – ale także w najlepszej cenie na rynku. Opiekę nad siecią ładowarek ma sprawować firma Pod Point, cały proces będzie można obsługiwać za pomocą aplikacji Open Charge.

W 2019 roku Lidl chce uruchomić w Wielkiej Brytanii 50 nowych placówek (źródło).

> Tesla Gigafactory 4 w Europie „w końcowej fazie wyboru lokalizacji”. Ogłoszenie decyzji przed końcem roku

Nie jest to pierwsza inicjatywa niemieckiej sieci sklepów. W 2017 roku Lidl uruchomił 20 ładowarek w Austrii. W 2018 roku zapowiedziano 40 nowych urządzeń przy 20 placówkach na terenie Irlandii. Teraz firma zajęła się Wielką Brytanią. W Polsce mamy na razie cztery takie urządzenia, które są publicznie dostępne (i damowe) – oto ich adresy:

  • Warszawa, ul. Modlińska 35,
  • Warszawa, ul. Puławska 540,
  • Poznań, ul. Wilkońskich 1,
  • Poznań, ul. Dworska 1.
To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]