WARSZAWA. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki, zapowiedział, że postawi w mieście co najmniej 100 słupków ładowania samochodów elektrycznych do 2020 roku. Wszystko w ramach „Antysmogowego planu Jakiego”.

Patryk Jaki: przeciwko smogowi, za elektromobilnością

W ramach działań antysmogowych, Patryk Jaki zapowiedział do 2020 roku uruchomienie co najmniej 100 dodatkowych punktów ładowania samochodów elektrycznych, po kilka na każdą dzielnicę. Mowa zapewne o słupkach, czyli o powolnych ładowarkach, które zapina się na noc albo podczas zakupów. Za ich uruchomienie będzie odpowiedzialna Grupa PGE. Pierwszy punkt zostanie uruchomiony do końca lipca 2018 na Pradze Północ.

Jako drugi punkt swego planu, Patryk Jaki obiecał coś, co już jest: zwolnienie z opłat parkingowych dla samochodów elektrycznych. Przypomnijmy: obowiązująca Ustawa o elektromobilności pozwala elektrykom na darmowe parkowanie i jazdę po buspasach:

> Ustawa o elektromobilności w pytaniach i odpowiedziach: darmowe parkowanie, buspasy, nalepki

Oprócz tego kandydat PiS zadeklarował też uruchomienie wypożyczalni samochodów elektrycznych na minuty (car sharing) i wyposażenie wszystkich parkingów P&R w punkty ładowania elektryków.

Zdaniem redakcji www.elektrowoz.pl

Prawo i Sprawiedliwość jest opcją polityczną, którą podziwiamy za dotrzymywanie obietnic, choć nieszczególnie sympatyzujemy z niektórymi jej działaniami. Jednak z punktu widzenia popularyzacji elektromobilności, komunikat Patryka Jakiego jest znaczący i bardzo pozytywny.

Warto dodać, że już Ministerstwo Energii zatroszczyło się o budowę infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych w Ustawie o elektromobilności (<- do pobrania), co zresztą podkreślił przedstawiciel Grupy PGE podczas wystąpienia. Artykuł 60 Ustawy jasno mówi, że do 31 grudnia 2020 roku gmina powyżej 1 miliona mieszkańców i co najmniej 600 tysiącami mieszkańców powinna dysponować co najmniej 1 tysiącem ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]