Miasto Warszawa zaczęło stosować na parkingach Park+Ride aplikację Equay, ewentualnie Elocity. Bielsko-Biała pozwala na obsługę słupków z użyciem aplikacji Enefit Volt. Obydwa miasta pozwalają na darmowe uzupełnianie energii do końca marca 2024, w Bielsku-Białej opłaty mają wejść w życie 1 kwietnia, w Warszawie będą obowiązywać od 28 kwietnia 2024 roku. W Warszawie będzie to 1,61 zł/kWh, w Bielsku-Białej… trudno powiedzieć, infolinia Enefit nie posiada takiej informacji.

Aktualizacja 2024/03/19, godz. 12.29: zaktualizowaliśmy datę dla Warszawy na podstawie najnowszej wersji opisu usługi (źródło).

Warszawa i ładowanie na P+R

Aplikację Equay można pobrać dla iPhone TUTAJ, dla Androida TUTAJ. Oprogramowanie nie wymaga dzwonienia na infolinię, wbrew temu, co głoszą napisy na słupkach, ale potrafi zawiesić się podczas kończenia procesu uzupełniania energii. W przypadku redakcji Elektrowozu ładowanie rozpoczęte i zakończone 23 lutego potrafiło świecić się jako aktywne jeszcze w połowie marca (ilustracja po lewej), gdy podłączaliśmy się kolejnym razem. Zgasło dopiero po aktualizacji aplikacji. Poza tym software mówi o „ładowaniu” nawet wtedy, gdy bateria jest już pełna:

Uzupełnianie energii jest darmowe do 27 kwietnia, od 28 kwietnia opłata wyniesie 1,61 zł/kWh. Przy średnim zużyciu energii wynoszącym 20 kWh/100 km daje to równowartość około 4,7 litra paliwa.

Bielsko-Biała i słupki w mieście

Jak zauważył nasz Czytelnik, Pan Fabian O., w Bielsku-Białej uaktywniły się słupki ładowania. W mieście i okolicach jest ich w sumie 20, obsługuje się je z poziomu aplikacji Enefit Volt (iOS/iPhone TUTAJ, Android TUTAJ; wymagana rejestracja). Według obecnego cennika wszystkie urządzenia są dostępne bezpłatnie, stawka za ładowanie zostanie ujawniona na początku kwietnia 2024 roku. Obsługa klienta zasugerowała nam zainstalowanie aplikacji, cennik ma się pojawić pod koniec marca.

W całym kraju Enefit ma jeszcze dwa dodatkowe słupki, jeden pod Krakowem (Liszki) i jeden w Warszawie, przy ul. Mokotowskiej 1. Ten ostatni nosi nazwę CH-Siim-test-PL.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: