Chyba wyjaśniło się, dlaczego Tesli tak wolno szło z rozbudową sieci stacji ładowania aut elektrycznych. Teraz, gdy w Chinach wystartowała fabryka Superchargerów v3 (trzeciej generacji), producent nie tylko zaplanował nowe lokalizacje w Polsce, ale też rozpoczął rekrutację specjalistów zajmujących się stacjami ładowania.

Tesla rekrutuje ludzi do Superchargerów

Na początku lutego 2021 roku oficjalnie wystartowała fabryka Superchargerów v3. To nowa generacja stacji ładowania (i transformatorów), które aktualnie pozwalają na ładowanie z mocami przebijającymi 250 kW. W szczycie pozwala to na szybkość uzupełniania zasięgu przekraczającą +1 600 km/h lub +27 km/min. Ale są to wartości maksymalne, krótkotrwałe:

Mniej więcej w tym samym czasie – na co zwrócił nam uwagę Czytelnik Mordimer – na stronach producenta pojawiły się oferty pracy bezpośrednio związane z Superchargerami w Polsce:

  • Project Developer / Supercharging – CEE – Poland,
  • Installation Manager / Supercharging – CEE – Poland (źródło).

Dotychczas nikogo takiego u nas w kraju nie było, a prace przy Superchargerach wykonywane były przez ludzi przyjeżdżających samochodami z niemieckimi numerami rejestracyjnymi. Teraz, przy osobach przypisanych do tematu, spodziewajmy się znacząco szybszej rozbudowy sieci. Tylko na ten rok zaplanowano uruchomienie w sumie 6 nowych stacji ładowania:

  1. Stryków, A1/A2 – planowane otwarcie: I kwartał 2021 (TUTAJ),
  2. Ostrów Mazowiecka, S8 – planowane otwarcie: II kwartał 2021 (TUTAJ),
  3. Warszawa (Północ), S8/DK7 – planowane otwarcie: III kwartał 2021 (TUTAJ),
  4. Brzeg, A4 – planowane otwarcie: III kwartał 2021 (TUTAJ),
  5. Gliwice, A4 – planowane otwarcie: III kwartał 2021 (TUTAJ, pinezka schowana pod pinezką Brzegu),
  6. Gdańsk, S7/DK7 – planowane otwarcie: IV kwartał 2021 (TUTAJ, źródło).

Z punktu widzenia nabywców Tesli po uruchomieniu zaplanowanych Superchargerów najważniejsze luki to chyba trasa S6 Szczecin – Trójmiasto oraz droga ekspresowa S8 Wrocław – Warszawa. To ostatnie niemal na pewno przyzna nam kierowca czerwonej Tesli Model S jadący w niedzielę, 14 lutego, z szybkością około 110 km/h w kierunku do Wrocławia 😉

A oto Tesla Model 3 naszego Czytelnika, Pana Adama, ładująca się na Superchargerze v3:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]