McDonald’s zaprasza do swoich barów w Szwecji. Przy 55 placówkach na terenie kraju uruchomiono stacje ładowania, zorganizowano też sprytną kampanię reklamową, w ramach której na słupach z logotypami zamieszczono cenniki wizualnie przypominające te znane ze stacji benzynowych.

Stacje ładowania McDonald’s w Szwecji. Cena: 1 zł / min.

McDonald’s zwrócił uwagę na to, że stacje benzynowe zaczynają wchodzić na ich teren i serwować coraz bardziej zróżnicowane jedzenie. Dlatego firma przeprowadziła sprytną akcję odwetową. Poinformowała, że oferuje jedzenie, a przy okazji ma aż 55 placówek wyposażonych w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Co ciekawe: ceny ładowania są na przyzwoitym poziomie, wynoszą bowiem około 1 zł (2,5 korony szwedzkiej) za minutę postoju. Zainstalowane przy barach urządzenia to szybkie stacje ładowania, które powinny osiągać do 50 kW. Łatwo zatem policzyć, że 20-minutowy postój na ładowanie z mocą około 43 kW skończyłby się uzupełnieniem 14,3 kWh energii w baterii.

> Supercharger nie działa – czy w nawigacji Tesli można znaleźć inną stację ładowania? [ODPOWIADAMY]

Taka sesja kosztowałaby około 20 złotych, czyli koszt 1 kWh to niecałe 1,4 złotego. Dla porównania: koszt ładowania samochodu elektrycznego na stacji GreenWay Polska to dziś 2,69 zł/kWh (stawka dla osób niezarejestrowanych), czyli niemal dwa razy drożej. Działającemu w Polsce operatorowi trzeba jednak oddać sprawiedliwość, że sprzedaje tylko energię.

Zdjęcie otwierające: bar McDonald’s w Szwecji. Stacje ładowania widoczne są na pierwszym planie, w pobliżu flag z logotypem firmy.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]