Tesla wprowadziła zmiany w regulaminie użytkowania ładowarek Tesla Supercharger. Firma prosi, żeby nie korzystały z nich osoby, które wykorzystują Teslę jako taxi, usługę transportu osób lub towarów albo w innych celach komercyjnych. Zasady weszły w życie 15 grudnia 2017 roku.

Tesla Superchargers – kto może się ładować, a kto nie?

Tesla Superchargers przeznaczone są dla osób fizycznych („zwykłych ludzi”), które chcą naładować samochód podczas podróży z punktu A do punktu B. Regulamin Tesli od 15 grudnia 2017 roku stanowczo wyklucza właścicieli samochodów, którzy wykorzystują je w celach komercyjnych (transport towarów, osób) lub rządowych.

> Fully Charged: Nissan Leaf 2 w teście [YouTube]

A co, jeśli właściciel auta nie posłucha? Tesla deklaruje, że może podjąć wszelkie kroki, żeby Superchargery były wykorzystywane w taki sposób, jak to planowano. W grę wchodzi nawet zablokowanie możliwości ładowania samochodu na wszystkich stacjach. Z drugiej strony firma deklaruje, że może wyłączyć z regulaminu pewne lokalizacje Superchargerów lub też pozwalać na ładowanie przy okazjonalnych podróżach.

Osoby zainteresowane możliwością alternatywnych lub właściwych do ich potrzeb metod ładowania Tesli, proszone są o kontakt z adresem [email protected] .

Pojawiają się już pierwsze komentarze osób, które zapytały o możliwość płacenia za ładowanie Tesli wykorzystywanej komercyjnie. Odpowiedź firmy jest aktualnie jedna: Nie ma takiej możliwości. Większość właścicieli Tesli wydaje się być jednak zadowolona ze zmiany – co sugeruje, że usługi transportowe / taksówkarskie z użyciem Tesli stały się bardzo popularne.

Dodatkowe informacje w regulaminie Tesli.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.6]