Orlen miał bardzo ambitne plany dotyczące uruchomienia sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych. Już rok temu mowa była najpierw o 150, później o 50 stacjach gotowych do końca 2019 roku. Terminu nie udało się dotrzymać, ale sieć wcale nie jest taka mała. Naliczyliśmy łącznie 38 lokalizacji ze stacjami szybkiego ładowania, z czego aż 10 z urządzeniami obsługującymi moc ponad 50 kW!

Stacje ładowania Orlenu – często 70+ kW, ciągle za darmo

Największa liczba stacji znajduje się na Górnym Śląsku (okolice Katowic) oraz w Małopolsce (Kraków i okolice), ale nie da się przeoczyć wysp we Wrocławiu, Częstochowie i przy Poznaniu. Stacje dostępne są za darmo, dlatego w stolicy Dolnego Śląska dochodziło do bojów o nie z pewnym właścicielem czarnego Chevroleta Volta. 😉

Rzecz jasna wszyscy mają równe prawo, by z nich korzystać.

Dużą zaletą stacji Orlenu są wysokie moce ładowania. Jeśli producentem ładowarki jest EkoEnergetyka, możemy być niemal pewni, że rozpędzimy się do ponad 50 kW – oczywiście pod warunkiem, że samochód poradzi sobie z takimi mocami. Na PlugShare znajdują się zdjęcia z 10 stacji, na których widać moce od około 55 do 74 kW.  Możliwe, że jest ich więcej – jeśli tak, poprosimy o sygnał.

Dla porównania: GreenWay Polska chwali się dziś zaledwie 7 stacjami obsługującymi moce powyżej 50 kW (w tym jedną 150 kW)!

> Skoda CitigoE iV lub inny tani samochód elektryczny – czy można takim podróżować po Polsce? [MAPA]

Oto robocza wersja mapy z naniesionymi wszystkimi punktami, jakie udało nam się znaleźć:

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: jeżeli na mapie brakuje jakiegoś urządzenia, również poprosimy o informację.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]