W Sklepie Skoda dostępnym w Enyaqach z zainstalowanym oprogramowaniem co najmniej w wersji ME3.0 pojawiła się aplikacja Powerpass Map. Umożliwia ona podglądanie parametrów publicznych punktów ładowania dostępnych w ramach usługi Skoda Powerpass i poza nią, ich czasu pracy, cen za energię, komentarzy, ocen oraz pozostawienie opinii na temat danej lokalizacji. W aplikacji zawarto ponad 500 000 punktów ładowania w całej Europie.

Skoda Powerpass Map

Powerpass Map wyróżnia punkty ładowania dostępne w usłudze Powerpass, ale prezentuje jedne i drugie. Pokazuje też przydatne placówki znajdujące się w okolicy (sklepy, restauracje itd.). Z opisu wnioskujemy, że ceny będą wyliczane właśnie z uwzględnieniem abonamentu. Ocenę danej lokalizacji i komentarz można zamieścić w czasie rzeczywistym, w przyszłości do Powerpass Map ma zostać dodana obsługa konta Powerpass kierowcy, wybór abonamentu czy podgląd historii ładowania.

W ramach aplikacji dostępnych jest 500 000 publicznych punktów ładowania, podczas gdy abonament Powerpass obejmuje ponad 140 000 punktów. PlugShare nie chwali się liczbą zgromadzonych punktów ładowania na Starym Kontynencie, z kolei Kia przy Kia Charge mówiła o 350 000 punktów ładowania. Możemy zatem założyć, że oprogramowanie w sklepie Skody zawiera właściwie wszystkie publiczne punkty ładowania. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Powerpass Map ma w przyszłości pozwalać na rozpoczęcie procesu ładowania, dostrzegamy czarne chmury nad PlugShare – bo samochód może automatycznie odnotowywać swoją pozycję w danym miejscu, bez angażowania w to kierowcy.

Jak uruchomić YouTube na ekranie Skody Enyaq iV przez Android Auto [poradnik]

Aplikacja Powerpass Map jest darmowa, wymaga oprogramowania w wersji co najmniej ME3.0. Nie wiemy, czy integruje się z fabryczną nawigacją w software samochodu. Ilustracja przedstawia wizualizację:

Forum Skoda Enyaq <- tutaj.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]