Nasz Czytelnik, Pan Paul, podesłał nam zdjęcia z prac przy Superchargerach w Ząbkach. Potwierdza się informacja, którą uzyskaliśmy około miesiąca temu, ale w którą ciężko nam było uwierzyć, że co najmniej część ładowarek pojawi się po zewnętrznej stronie płotu. Nasz Czytelnik naliczył, że wszystkie czternaście stanowisk będzie stało za płotem, siedem po lewej stronie od wjazdu i siedem po prawej. Chodnika chwilowo nie widać, ale będzie – i nie trzeba będzie skakać nad kablami.

Nowe Superchargery Tesli w Ząbkach

Zacznijmy od sedna:

Wewnętrzny plac w Ząbkach. Wykopy widoczne pod płotem, brak ładowarek na terenie samego placu

…a po zewnętrznej stronie płotu praca wre. Widać, że Superchargery są zakotwiczone w głębokich betonowych podstawach

Na lewo od wjazdu na teren salonu

Prawa strona

Prawa strona, ustawianie ładowarek

Potwierdziły się właściwie wszystkie informacje, które wcześniej traktowaliśmy jak „zasłyszane” i „nieoficjalne”, dlatego chyba możemy ujawnić kolejną, że Tesla spieszy się, by Supercharger Ząbki był gotowy na wakacje. Urząd Dozoru Technicznego zadeklarował ponoć chęć współpracy, by stacja ładowania była czynna jak najszybciej. Jednak dla własnego komfortu psychicznego polecamy założenie, że lokalizacja zostanie oddana „za dwa tygodnie”.

Niestety, nie mamy żadnych przecieków na temat tego, czy ta największa stacja ładowania samochodów elektrycznych w Polsce zostanie udostępniona samochodom marek innych niż Tesla.

W każdym razie: lokalizacja jest niezła, tuż obok znajduje się gigantyczne podwójne centrum handlowe (M1 Marki i Homepark Targówek), w bezpośredniej okolicy przebiega też trasa S8, która w jedną stronę prowadzi na Mazury, w drugą umożliwia wyjazd z Warszawy na północ (Warmia, Zatoka Gdańska, Morze Bałtyckie), zachód (Poznań, Niemcy) i południowy zachód (Wrocław). Dla kierowców przybywających z lewej strony Wisły lepiej byłoby, żeby powstał kolejny Supercharger North – ale to zapewne kwestia dalszej przyszłości.

Na nowe lokalizacje Superchargerów w Polsce i Europie głosy można oddawać TUTAJ. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby proponować własne lokalizacje. Aktualnie najlepszy wynik na świecie ma Radomsko – dziękujemy za to Czytelnikom, którzy do nas pisują, że „oddali głos i znajomego też zachęcili” 😉

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]