Nowy Supercharger Tesli w Radomiu potwierdzony. Pan Arkadiusz, który jako pierwszy znalazł stację ładowania Tesli, wykonał dla nas dodatkowe zdjęcia tego miejsca. Jak mówi, adres parkingu to raczej Toruńska 1 niż Toruńska 3, ale z punktu widzenia kierowców to różnica rzędu kilkudziesięciu metrów.

Tesla Supercharger w Radomiu

Sądząc po fotografiach powstaną cztery miejsca parkingowe, obok których pojawiają się cztery Superchargery. W energię będą zaopatrywały je dwa transformatory. Tesla nie podaje żadnych danych technicznych nowej lokalizacji, więc spodziewamy się, że będą to Superchargery v2 (drugiej generacji).

W takiej lokalizacji moce ładowania będą następujące:

  • Tesla Model 3 Standard Range Plus – do 100 kW z software 2019.36.x, prawdopodobnie do 150 kW z software od 2019.40.x wzwyż,
  • Tesla Model 3 Long Range – do 150 kW,
  • Tesla Model S i X wyprodukowana od kwietnia 2019 roku – do 145 kW,
  • starsze modele – do 135, 120, 100 kW w zależności od roku produkcji i pojemności baterii.

Stopień zaawansowania prac sugeruje, że lokalizacja może zostać uruchomiona w przeciągu 1-1,5 miesiąca – tak to przynajmniej wyglądało w przypadku Ciechocinka.

> Średnie ceny baterii na rynku w 2019 roku to 156 dolarów za 1 kWh [Bloomberg]

Nowy Supercharger Tesli w Radomiu sprawi, że Tesla bez szczególnego rozgłosu stanie się krajowym liderem, gdy chodzi o liczbę ultraszybkich stacji ładowania. W tej chwili firma ma cztery takie lokalizacje (Katowice, Ciechocinek, Kostomłoty pod Wrocławiem, Poznań), ta będzie piąta:

GreenWay Polska pochwalił się dotychczas dwiema lokalizacjami obsługującymi do 100 kW oraz jedną działającą z mocą 150 kW. Jedyny problem jest taki, że na Superchargerach Tesli nie można ładować samochodów innych niż Tesle.

Zdjęcia: (c) Arkadiusz Kiraga

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]