Nasz Czytelnik, Pan Łukasz, podesłał nam zdjęcia nowej stacji ładowania samochodów elektrycznych, która powstaje w Poznaniu przy ulicy Strzeszyńskiej. Z opisów wynika, że Enea chce być kolejnym operatorem, który do ładowania elektryków wykorzystuje energię z OZE.

Aktualizacja 2020/01/30: Enea potwierdziła nam, że uruchamia stację ładowania, że będzie ona dostępna „wkrótce” i za darmo w okresie pilotażowym. Delikatnie zaktualizowaliśmy tekst z 22 stycznia:

Nowa stacja ładowania Poznaniu na ul. Strzeszyńskiej

Stacja ładowania powstaje na terenie, który przylega bezpośrednio do siedziby Enea Centrala Operator przy ul. Strzeszyńskiej 58. Wygląda na to, że prace są na ukończeniu, bo teren jest uprzątnięty, a zafoliowane są już tylko ładowarki.

Dwie stojące na parkingu ładowarki będą dysponowały złączami CCS, Chademo oraz Typu 2. Maksymalna oferowana przez urządzenia moc to 50 kW (źródło).

Stojące tuż obok ładowarek tablice sugerują, że dostępna w nich energia będzie pochodziła z odnawialnych źródeł, czyli jest całkowicie czysta. Za inwestycję odpowiada Enea Serwis.

Zdjęcia: (c) Czytelnik Łukasz

> Aktualna mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]