W 2018 roku, gdy zadebiutowało konsorcjum Ionity, zobaczyliśmy mapkę planowanych stacji ładowania na terenie Europy i Polski. Okazuje się, że zapowiedzi sprzed pięciu lat były prawdziwe: Ionity ma zamiar zelektryfikować trasę między Szczecinem i Trójmiastem. Na mapie operatora pojawiły się pinezki w Nowogardzie i Koszalinie. To bardzo dobre wieści, bo nadmorskie miejscowości nadal „zapominają”, że ludzie chcą je odwiedzać samochodami elektrycznymi.

Stacje ładowania Ionity w Koszalinie i Nowogardzie

Z mapy zamieszczonej na stronie Ionity wynika, że w Koszalinie Ionity powstanie niedaleko stacji tankowania Watis, przy ulicy Przemysłowej 1A (Mapy Google TUTAJ), około 1,1 kilometra od drogi ekspresowej S6 / E28. Z kolei w Nowogardzie będzie to parking przy ulicy Armii Krajowej 28C (Mapy Gooogle TUTAJ), ponownie nieco ponad kilometr od drogi ekspresowej S6 / E28. Ionity znane jest zresztą z tego, że buduje stacje ładowania możliwie blisko dużych szlaków komunikacyjnych i nie każe ludziom błądzić po miastach, jak to robi Tesla z Superchargerami.

Mapa Ionity z 2018 roku ukazująca stacje ładowania na terenie Europy, w tym Polski. Zwróć uwagę na planowane stacje ładowania w Koszalinie i pobliżu Szczecina (c) Ionity

Pierwsza z ładowarek jest 186 kilometrów od Trójmiasta, kolejna będzie 105 kilometrów od pierwszej, drogę Trójmiasto – Szczecin należy więc uznać za obstawioną. Co ważne: obydwie lokalizacje są stosunkowo blisko morza i popularnych miejscowości turystycznych, więc również ludzie podróżujący z Dolnego Śląska czy Wielkopolski będą mogli urządzić sobie tam postój na szybkie ładowanie połączone z odpoczynkiem przed ostatnim odcinkiem podróży.

To nie wszystko: również Lidl zauważył, że turyści odpoczywający nad Bałtykiem lub w jego pobliżu nie mają się gdzie ładować. Nowe stacje ładowania sieci powstaną w Kamieniu Pomorskim (PlugShare TUTAJ), Darłowie (TUTAJ) i Władysławowie (TUTAJ), czynna ładowarka stoi już przy Lidlu w Łebie. Problem zauważyła też Tesla, która chce postawić Superchargery na wyjeździe ze Szczecina, w Koszalinie oraz na północ od Gdyni (słabo widoczne pinezki z błyskawicami). Co ciekawe, Supercharger w Szczecinie podlega również obecnemu głosowaniu.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: