Polenergia zapowiedziała chęć wybudowania kolejnych 39 stacji ładowania, w tym w Warszawie, Kaliszu, Malborku oraz na autostradzie A2. Część urządzeń będzie pracować z mocami do 400 kW i obsłuży elektryczne ciężarówki. Wszystkie urządzenia będą zasilane całkowicie odnawialną energią. Oprócz tego firma poinformowała o chęci przedłużenia promocji „Godziny i weekendy z OZE” do końca wakacji – przypominamy, że ładowanie DC kosztuje wtedy zaledwie 1,39 zł/kWh.

Nowe stacje ładowania Polenergia eMobility w Polsce

Dotychczas Polenergia była operatorem mocno regionalnym. Firma ma swoje punkty ładowania w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Koszalinie (mapa poniżej), ale nie ma jej w ważnych korytarzach tranzytowych w Polsce. Mimo wysokich mocy uzupełniania energii i świetnych stawek, urządzenia bardzo często stoją puste, o czym warto pamiętać będąc w Warszawie czy Katowicach 😉

Teraz operator zapowiada chęć uruchomienia dodatkowych 39 ładowarek, z czego aż 28 stanie na 8 MOP-ach wzdłuż autostrady A2. Przekłada się to średnio na 3,5 ładowarki na MOP, mają się jednak pojawić lokalizacje z aż pięcioma stanowiskami. Polenergia wykorzysta ładowarki o mocy 150-300 kW oraz wersje z chłodzonymi cieczą kablami, które obsłużą natężenie do 500/600 amperów i maksymalnie 400 kW mocy. To ważna informacja dla osób jeżdżących samochodami z architekturą 400 V, bowiem dotychczasowe maksimum specyfikacji CCS2 (400 V x 500 A = 200 kW) może zostać przesunięte do poziomu 240 kW (=400 V x 600 A), a więc okolic osiągalnych dotychczas wyłącznie dla aut z architekturą 800 V.

Jak zdradził nam Tomasz Jędrusik, menedżer marki Polenergia eMobility, nowe ładowarki staną w następujących Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradzie A2: MOP Chociszewo, MOP Rogoziniec, MOP Dopiewiec, MOP Konarzewo, MOP Targowa Górka, MOP Chwałszyce, MOP Skarboszewo, MOP Lądek, czyli na odcinku między Świebodzinem a Koninem.

Osoby podróżujące między Wrocławiem a Koninem ucieszą 192 kW w Kaliszu, z kolei ludzie zwiedzających zamek w Malborku będą zadowoleni z punktów o mocy 22 kW – bo przy parogodzinnym postoju więcej nie trzeba.

Promocyjny cennik Polenergia eMobility do końca wakacji

Ważną informacją, którą podano przy okazji planów ekspansji, jest chęć przedłużenia promocji „Godziny i weekendy z OZE” do końca wakacji. Dzięki niej w dni robocze między 11 a 15 zapłacimy 1,39 zł/kWh przy DC i 1,6 zł/kWh przy AC. W weekendy stawki się wyrównują, niezależnie od rodzaju złącza (szybkie DC, wolne AC) opłata wynosi zaledwie 1,39 zł/kWh. Ważne: promocja dotyczy tylko osób zarejestrowanych, które ładują się z poziomu aplikacji mobilnej operatora (Android TUTAJ, iOS TUTAJ).

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: