Polenergia eMobility poinformowała w wiadomości, że przedłuża promocyjne stawki na ładowanie. Nie są to kwoty z lipca, 1 zł/kWh, w okresie szczytu generacji, ale nadal mówimy o przystępnych wartościach: 1,6 zł/kWh dla AC i 1,99 zł/kWh dla DC. To taniej niż na stacjach GreenWay czy Orlenu. Minusem jest niewielka liczba stacji ładowania Polenergia eMobility w kraju, bo są one raptem w kilku miastach. Sieć ma w tej chwili niemal 500 zarejestrowanych klientów.

Nowy cennik Polenergia eMobility

Nowe stawki obowiązują w okresie od 1 września do 31 grudnia 2023 roku, dotyczą osób zarejestrowanych w aplikacji mobilnej (Android TUTAJ, iPhone/iOS TUTAJ). Tak jak wspomnieliśmy, są następujące (w nawiasie podaliśmy wartości przed ogłoszeniem promocji lub dla osób niezarejestrowanych):

  • AC – 1,6 zł/kWh (1,97 zł/kWh; -18,8 proc.),
  • DC 90-120 kW – 1,99 zł/kWh (2,45 zł/kWh; -18,8 proc.),
  • DC 121-350 kW – 1,99 zł/kWh (2,69 zł/kWh; -26 proc.).

Na terenie kraju Polenergia eMobility ma w sumie parędziesiąt punktów ładowania: 3 w Koszalinie, 2 we Wrocławiu, 2 w Katowicach, 3 w Krakowie i 14 w Warszawie. Według naszych Czytelników, którzy korzystają z urządzeń operatora, ich działanie jest przyzwoite: aplikacja mobilna sprawnie aktualizuje postęp, ładowarki są raczej niezawodne.

Zdjęcia (c) Czytelnik Przemek

Minusy? W Warszawie urządzenia są dostępne tylko w godzinach pracy centrum handlowego Factory Annopol (PlugShare TUTAJ), w dodatku z komentarzy użytkowników wynika, że moce ładowania są niższe niż obiecywane oraz że jedno z urządzeń 350 kW notorycznie nie funkcjonuje. Cennik ładowania DC jest identyczny, jak na stacji Ekoen przy ul. Postępu 14 w Warszawie (PlugShare TUTAJ).

Kto ma blisko do jednej z tych lokalizacji, powinien sprawdzić, czy nie będzie mu wygodniej (i taniej) niż na stacjach GreenWay Polska.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: