PGE Nowa Energia sp. z o.o. w likwidacji rozesłała do swoich klientów informację, że do 30 czerwca przestanie ich obsługiwać i uniemożliwi ładowanie samochodów elektrycznych za pośrednictwem swoich interfejsów. Stacje mają być przejmowane przez innego operatora, który zapewni ciągłość działania. Nazwy nowego operatora nie podano, dane osobowe dotychczasowych klientów zostaną usunięte do 25 lipca 2023 roku. Reklamacje należy zgłaszać najpóźniej do 21 lipca.

Stacje ładowania PGE Nowa Energia

Spółka PGE Nowa Energia i jej stacje ładowania pojawiły się za czasów ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Uruchomiono je m.in. w Siedlcach, by pokazać, że jest to miasto łączące tradycję z nowoczesnością, były też w Warszawie i Łodzi. Operator chwalił się, że zasila je całkowicie odnawialną energią, co dziś staje się powoli normą (brak ładowania „prądem z węgla”).

W 2022 roku spółka została postawiona w stan likwidacji, w listopadzie opublikowano nowy cennik, który na tyle urynkowił koszty ładowania, że infrastruktura stała się jedną z najdroższych w Polsce (AC – 2,69 zł/kWh, DC – od ponad 3 zł/kWh). Nie przeszkadzało to tam, gdzie była konkurencja, mogło jednak doskwierać w popularnych miejscowościach turystycznych, w których PGE Nowa Energia miała swoje słupki AC.

Dziś operator deklaruje, że wycofuje się z rynku, urządzenia zostaną przejęte przez inną firmę. Jeśli będzie to duży operator (Orlen, GreenWay), zyskamy normalizację cen oraz obsługę z poziomu popularnej aplikacji. Z komunikatu (poniżej) nie wynika, żeby punkty ładowania miały zniknąć, co może ucieszyć na przykład mieszkańców Nowego Sącza, gdzie infrastruktura PGE Nowa Energia była dobrze zlokalizowana.

Strona PGEDoladujAuto.pl ma przestać działać do 30 czerwca. Jeśli planujemy skorzystać z ładowarki PGE NE w podróży, warto sprawdzić, czy nie przeszła ona pod jurysdykcję innej firmy.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]