Podczas podsumowania I kwartału 2018 roku Orlen poinformował, że kończy się pierwsze postępowanie przetargowe na uruchomienie 23 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych. Jednocześnie firma zdradziła, że w ciągu następnych 20 miesięcy w Polsce stanie aż 150 stacji ładowania Orlenu.

Stacje ładowania na Orlenie – rośnie krajowy gigant!

Przetarg dotyczący szybkich stacji ładowania ogłoszono w styczniu 2018 roku. Jego celem było wyłonienie firmy, która uruchomi 23 ładowarki o mocy 50 i 100 kW. Teraz wiadomo już, że do przetargu stanęło 12 firm, a postępowanie dobiegnie końca w przeciągu nadchodzących tygodni.

> Appka Greenway? Ładowanie bez karty? Wystarczy Portal Kierowcy [WIDEO]

Jednocześnie Zbigniew Leszczyński, członek zarządu Orlen ds. sprzedaży, wyjawił, że do końca 2019 roku Orlen chce mieć aż 150 stacji ładowania samochodów elektrycznych. To oznacza, że w ciągu nadchodzących 20 miesięcy firma prawdopodobnie uruchomi sieć większą niż Greenway Polska (dawniej: Greenway Infrastructure Poland).

Dla porównania: Greenway ma dziś (27.04) w Polsce 34 czynne stacje ładowania i 13 czekających na odbiór techniczny.  Wiele z nich stoi przy centrach handlowych, w pewnej odległości od dróg tranzytowych. Orlen z kolei dysponuje strategicznymi lokalizacjami przy każdej większej drodze, firma wie też, które trasy są uczęszczane, ponieważ zna obroty na swoich stacjach. Dlatego Orlen może zacząć od strategicznie najlepszych lokalizacji i… wygrać wyścig w Polsce.

> 13 stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych od Greenway czeka odbiór [SPIS]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]