Kończy się darmowe ładowanie na stacjach Orlenu. W pierwszych pięciu lokalizacjach kierowcy samochodów elektrycznych zapłacą 1,43 zł/kWh przy prądzie przemiennym (AC), 1,99 zł/kWh przy prądzie stałym (DC) lub 2,39 zł/kWh przy prądzie stałym (DC) i mocy ponad 50 kW.

Nowy cennik Orlenu i opłaty na razie tylko na niektórych stacjach

Wygląda na to, że od dziś za energię zapłacimy w najpopularniejszych, najwygodniej umiejscowionych lokalizacjach:

  • Łódź, ul. Brzezińska 25,
  • Wrocław, ul. Szybowcowa 27,
  • Katowice, ul. Piotrowicka 92,
  • Gdynia, ul. Morska 495,
  • Kraków, ul. Armii Krajowej 21a.

Oprócz opłaty za energię wprowadzona zostaje również opłata za blokowanie ładowarki. Wynosi ona 40 groszy za każdą minutę postoju, ale naliczana jest dopiero po przekroczeniu pewnego czasu. Przy złączach Chademo i CCS zapłacimy ją, gdy przekroczymy 45 minut, przy złączu Typu 2 – gdy przekroczymy 60 minut.

Orlen pochwalił się przy okazji, że posiada w Polsce 67 stacji ładowania aut elektrycznych, a pozostałe 83 powinien oddać do użytku do końca 2021 roku (źródło). Daje to sieć 150 lokalizacji w całym kraju. Na razie opłaty wprowadzono tylko na wymienionych pięciu stacjach, gdzie indziej ładowanie jest jeszcze darmowe, ale docelowo za energię będziemy płacić wszędzie.

Oprócz tego do końca 2021 roku ma się pojawić abonament, którego wysokości firma na razie nie zdradza. Spodziewajmy się, że stała miesięczna opłata będzie się łączyła z niższymi kosztami energii.

Do skorzystania ze stacji ładowania Orlenu konieczne jest zainstalowanie aplikacji mobilnej Orlen Charge. Jest ona dostępna dla Androida (TUTAJ) oraz dla iOS (TUTAJ).

Zdjęcie otwierające: szybki postój na ładowanie na stacji Orlenu w Łodzi

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: