Trochę śmieszno, trochę straszno jest w historyjce, którą opowiedział portal Electrek. Pokazano w niej, jak reagują kierowcy samochodów spalinowych, gdy zwróci im się uwagę, że blokują punkt ładowania samochodów elektrycznych. Niektórzy zwalniają miejsce, inni sięgają po klucz do kół…

Rozmowa przy punkcie ładowania, czyli dlaczego lepiej mieć Teslę i znać bloki

Zdarzenie ma miejsce w Manresie (Hiszpania). Pewien kierowca, Mathew Lambert, przyjechał do centrum handlowego i chciał podłączyć się do dostępnego tam punktu ładowania. Oczywiście obydwa miejsca parkingowe były zajęte przez samochody spalinowe, ale na szczęście na jednym z nich stał ktoś, kto na kogoś czekał – więc odjechał, by zrobić mu miejsce.

Gorzej było z drugim autem. Gdy jego właściciel do niego wrócił, usłyszał od kierowcy Tesli sugestię, że nie powinien parkować w tym miejscu, ponieważ są one zarezerwowane dla ładujących się elektryków. W tym momencie zrobiło się nieprzyjemnie. Człowiek, owszem, zaczął wycofywać samochód spalinowy, ale też pokazał kierowcy Tesli gest Lichockiej.

Na pytanie, dlaczego to robi, najpierw próbował go przewrócić, a następnie sięgnął do bagażnika po klucz do kół i… resztę widać na filmie:

Agresora udało się obezwładnić dzięki pomocy żony i przechodniów. Ostatecznie uciekł, jednak policji udało się go zidentyfikować i odnaleźć jeszcze tego samego dnia (źródło).

Konkluzja? Z punktu widzenia właściciela elektryka najważniejsze jest chyba opanowanie podczas takich rozmów (bo emocje są złym doradcą) i ignorowanie pozostałych zachowań, gdy już dojdzie do zwolnienia miejsca przy punkcie ładowania. Warto oczywiście znać też bloki, szczególnie ciosów na jodan i chudan 🙂

W takich podbramkowych sytuacjach ważne okazuje się też posiadanie Tesli, z jej pakietem kamer zamontowanych na całym nadwoziu. O wiele łatwiej jest bowiem zidentyfikować agresora czy złodzieja, gdy samochód nagra jego czyn i twarz:

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: trochę szkoda, że inni producenci samochodów nadal nie zauważyli, jak przydatne bywają kamery montowane w Teslach…

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 3.7]